Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc

Na początku grudnia obchodzimy Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc. Jest to moment, w którym warto zwrócić uwagę na skalę problemu i konieczność profilaktyki w tym zakresie. Odpowiednio szybkie wykrycie większości chorób układu oddechowego zwiększa szanse na ich wyleczenie.

Mój kolejny Gość to niezwykła osobowość, lekarz specjalista związany z naszym miastem, znany w całej Polsce i zagranicą. Moje zaproszenie do kolejnej audycji Kliniki Piękna przyjął Marszałek Senatu, prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzki. 

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej oraz transplantologii klinicznej.  Związany z Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w szczecińskim szpitalu w Zdunowie. 

Rozmawialiśmy o chorobach klatki piersiowej, ich profilaktyce i leczeniu; o tym, jak niewielki szpital w Zdunowie na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych i rozpoznawalnych w świecie miejsc innowacyjnego leczenia płuc. Zapytałam również Pana Marszałka m.in. o to, jak udaje mu się godzić funkcje państwowe z powołaniem lekarza, czy jak reagują pacjenci, dowiadując się, że będą operowani przez Marszałka Senatu. A także o to, jak wygląda wyścig z czasem i kwalifikacje do najpoważniejszej operacji — przeszczepu płuc. O kulisach i istocie swojej pracy i o drodze zawodowej jako lekarz.

A to wszystko z naszym niesamowitym Szczecinem w tle, który, co potwierdza nasz kolejny gość, jest wyjątkowym, znaczącym i wartościowym miastem medycznym na mapie świata. 

Zapewniam, że to ciekawy i barwny wywiad. 

Nie możecie tego przeoczyć — zapraszam do odsłuchania audycji.