Usługi biznesowe

Gabinety i kliniki działające na rynku komercyjnym zmagają się z wieloma wyzwaniami. W gąszczu dostępnych narzędzi marketingowych, działań brandingowych, systemów motywacyjnych czy sprzedażowych, można łatwo się pogubić. A konkurencji stale przybywa. Rynek robi się mocno nasycony, co składnia wiele placówek medycznych do przemyślenia swoich wizji i strategii na dalsze funkcjonowanie. Korzystając z mojej pomocy, definiuję realną sytuację danej placówki medycznej, pomagam zoptymalizować jej działania, podciągnąć kulejące dziedziny oraz rozwinąć te usługi, które na to zasługują.

Jestem absolwentką wyższych studiów biznesowych prowadzonych w języku angielskim — International Business Studies. Dopełnieniem mojej wiedzy teoretycznej jest ponad 16-letnie doświadczenie na rynku medycyny komercyjnej pod marką Nina Manduk-Czyżyk MediConsult. Podstawą mojej pracy jest lojalność, odpowiedzialność i pełne zaangażowanie w pracę.

Usługi rozwojowe dla biznesu medycznego świadczone przeze mnie to:

  • Jednorazowa konsultacja bezpośrednio w Państwa placówce lub on-line. Do tej formy doraźnej współpracy najczęściej zapraszacie mnie Państwo w przypadku jednorazowej pomocy, np. w sytuacji kryzysowej lub prośby o ocenę jedynie wycinka Państwa działalności, jest to też pomoc w rekrutacji lub specjalistyczne szkolenia dla personelu recepcyjnego (obsługa pacjenta), czy szkolenie ze sprzedaży dla recepcji i kosmetologów.
  • Audyt — jest to kilkugodzinna usługa w Państwa placówce, mająca na celu umiejscowienie placówki na mapie rynkowej w skali mikro i makro, podsumowanie pozycji, zauważenie szans, zagrożeń, wskazanie atutów oraz wytyczenie dalszego kierunku rozwoju.

Kontynuacją audytu w większości przypadków jest:

  • Kilkumiesięczna współpraca z właścicielami lub menadżerami klinik podnosząca ich kompetencje, nastawiona na dalszy rozwój danej kliniki. Po otrzymaniu wyników audytu, kliniki czy gabinety najczęściej proszą o kontynuację współpracy na najbliższe miesiące, aby stworzyć strategię, wdrożyć wytyczne audytowe i monitorować dalszy rozwój.
  • Outsourcing menadżerski — sprawdzający się w miejscach, w których nie ma budżetu lub potrzeby posiadania na stałe menadżera na umowę o pracę, prowadzę wtedy dane miejsce właśnie pod kątem menadżerskim na zasadzie B2B, nie obciążając danej jednostki medycznej dodatkowymi kosztami zatrudnienia pracownika.

Chciałabym podkreślić, że prowadzę usługi rozwojowe zarówno dla kilkugabinetowych klinik o różnym profilu działalności (medycyna estetyczna, stomatologia, ortopedia, i wiele innych), jak i dla indywidualnych praktyk lekarskich działających w pojedynkę, czy w bardzo małych zespołach pracowników bądź współpracowników. A także dla podmiotów medycznych będących na rynku od lat, już funkcjonujących, jak i dla startupów dopiero rozpoczynających, czy planujących rozpocząć swoją drogę na rynku komercyjnej medycyny.

Moje usługi wyceniane są indywidualnie, w zależności od zakresu oraz ilości pracy. Podczas współpracy ze mną mogą Państwo liczyć na pełną dyskrecję. Są bowiem miejsca, które nie chcą chwalić się z korzystania z pomocy zewnętrznego konsultanta. Szanuję ten wybór i rozumiem. Naturalnie ograniczam też ilość obsługiwanych podmiotów. Daje to Państwu pewność, że nie prowadzę dwóch czy kilku konkurencyjnych wobec siebie podmiotów na rynku. 
Tymczasem zapraszam do współpracy.