Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 17 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej w ciągu ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.

Nina Manduk-Czyżyk i Miłoszem Parczewskim

Choroby zakaźne

Kolejna rozmowa w audycji medycznej Klinika Piękna odbyła się z prof. dr hab. n. med. Miłoszem Parczewskim, specjalistą chorób zakaźnych ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Jakie, na ten moment, są najważniejsze zagrożenia związane z chorobami zakaźnymi? Dlaczego ciągle warto mówić o HIV i AIDS; co nowego w diagnostyce, w tym domowej oraz co warto wiedzieć o zdrowiu seksualnym? 

Posłuchajcie 

Nina Manduk-Czyżyk, Justyna Bągorska i Małgorzata Kłys-Rachwalska

Światowy Dzień AIDS

Przy okazji Światowego Dnia AIDS obchodzonego 1 grudnia, rozmawiałam  z Justyną Bągorską i Małgorzatą Kłys-Rachwalską ze Stowarzyszenia Wolontariuszy Dadu.

Wiecie, że możecie darmowo i anonimowo wykonać test HIV, a osoby pozytywne błyskawicznie objęte są pomocą medyczną, w tym psychologiczną? 

  • Dla kogo działa Stowarzyszenie?
  • Ile osób w Polsce żyje z HIV a ile z AIDS?
  • Jakie jest źródło zakażenia HIV?
  • Gdzie można wykonać test? 
  • Jak wygląda leczenie?

Posłuchajcie

Nina Manduk-Czyżyk, Wojciech Brzóska o Michał Witkowski

Praca pielęgniarza i ratownika

Kolejny wywiad w audycji medycznej Klinika Piękna eksplorował świat zawodów medycznych, które odgrywają kluczową rolę w ochronie zdrowia, nie będąc jednocześnie lekarzami. 

Miałam przyjemność gościć Wojciecha Brzóskę, pielęgniarza oraz Michała Witkowskiego, pielęgniarza i ratownika.

Rozmawialiśmy o ścieżce prowadzącej do zawodu pielęgniarza lub ratownika, błędach w udzielaniu pierwszej pomocy oraz stereotypach związanych z pracą pielęgniarza.

Poruszyliśmy temat ogromnej wagi – pracy koordynatorów ds. transplantologii – kluczowych postaci w procesie transplantacji. Goście audycji podzielili się swoimi doświadczeniami z pracy jako koordynatorzy transplantacyjni.

Posłuchajcie 

Nina Manduk-Czyżyk i Jakub Mauricz

Zdrowa dieta i właściwe nawyki żywieniowe

W kolejnej audycji medycznej Klinika Piękna rozmawiałam z Jakubem Mauriczem, dietetykiem, dydaktykiem, konsultantem, wykładowcą i ekspertem w sprawie żywienia z ponad 15-letnim stażem.

Dyskutowaliśmy o zdrowej diecie i właściwych nawykach żywieniowych. Poruszyliśmy tematy diety antynowotworowej, suplementacji i higieny snu.

Posłuchajcie.

Nina Manduk-Czyżyk i Marta Kirkiewicz

Czy zez to choroba?

W kolejnej audycji medycznej Klinika Piękna rozmawiałam z okulistką dr n. med. Martą Kirkiewicz z Domu Lekarskiego. Poruszyłyśmy temat zeza. 

Z tej rozmowy dowiecie się: czy zez to choroba, jak rozpocząć leczenie i jak wygląda przebieg operacji zeza? I to, co równie ciekawe, jak przebyte leczenie odmienia życie zarówno małych, jak i dorosłych pacjentów?

Posłuchajcie.