Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 16 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej na przestrzeni ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.


Medycyna estetyczna a powołanie — czyli o wyzwaniach współczesnego świata medycyny

Przygotowując się do każdego wywiadu myślę przede wszystkim o jego słuchaczach, odbiorcach. Nie każdy bowiem kto interesuje się zdrowym, pięknym wyglądem jest w tym temacie biegły.  Wywiady mają na celu możliwość zetknięcie się z wiedzę ekspercką lekarzy specjalistów, niedostępną na co dzień.

Profesor Sieńko, pierwszy gość audycji Klinika Piękna w Radiu Super FM o zdrowym, pięknym życiu to niepodważalny autorytet medyczny.

Prof. Jerzy Sieńko to gość wyjątkowy. Znany w środowisku z przyjętej przez siebie, nieugiętej zasady, że pracuje jako lekarz wyłącznie w placówkach publicznej opieki zdrowotnej, organizator licznych ogólnopolskich akcji lekarskiej pomocy medycznej, odznaczony medalem zasłużonego obywatela Miasta Szczecin. 

Ciekawie opowiedział o drodze kształcenia lekarza i powołaniu zawodowym. Myślę, że cennych informacji udzielił również w zakresie usystematyzowania tego kim jest kosmetolog,  a kim lekarz medycyny estetycznej, jakie są podstawowe różnice z tym związane i regulacje prawne, w Polsce i zagranicą. 

Serdecznie zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy! Obiecuję, że będzie ciekawie.

O chirurgii plastycznej mogłabym rozmawiać godzinami, jako że jest to główny przedmiot mojej działalności pod moją marką MediConsult. Tym bardziej kolejny gość „Kliniki Piękna” dr n. med. Andrzej Dmytrzak sprawi, że sobotnia audycja będzie wyjątkowa. Mam nadzieję, że również dla Was. Od wielu lat współpracuję z doktorem Andrzejem Dmytrzakiem wybitnym specjalistą z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, którego klinika Aesthetic Med obchodzi w tym roku 30 lat działaności. 

Doktor Dmytrzak to bez wątpienia autorytet w swojej dziedzinie, pionier wielu technik zabiegowych w Polsce. Podczas audycji porozmawiam z Doktorem o kontrowersjach i mitach wokół chirurgii estetycznej, na co zwrócić uwagę rozważając wykonanie operacji plastycznej oraz o jednym z najpopularniejszych i ulubionych przez Doktora zabiegów, jakim jest lift twarzy. 

Od lat powtarzam, że szczecińska chirurgia estetyczna reprezentuje najwyższy poziom światowy, na czele z wybitnymi specjalistami. Dzisiejsza rozmowa oraz nasz gość jest tego dowodem. 

Serdecznie dziękuję Doktorowi za udział w audycji i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszam do odsłuchania rozmowy. 

Botoks i kwas hialuronowy — królowie medycyny estetycznej

Tym razem w „Klinice Piękna” dr n. med. Aleksandra Janicka opowiedziała o swojej pracy, która jest niewątpliwie również jej wielką pasją.

Dr n. med. Aleksandra Janicka jest chirurgiem głowy i szyi, specjalistą chirurgii twarzowo-szczękowej. Przez lata jej praca zawodowa związana była z Niemcami, tytuł specjalisty uzyskała w klinice profesora Gundlacha w Niemczech. W ostatnim czasie pełniła funkcję zastępcy ordynatora na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Klinice Neubrandenburg.

Na co dzień, od lat, Pani doktor prowadzi własne gabinety medycyny estetycznej i chirurgii w Szczecinie oraz Berlinie. 

Medycyna estetyczna i dwie substancje, które obecnie są jej filarem — botoks i kwas hialuronowy to główny temat tego wywiadu. 

Rozmawiałyśmy o ich zastosowaniu, możliwościach, jakie dają w medycynie estetycznej, a także w leczeniu wielu schorzeń i o mitach, które krążą wokół tych dwóch składników.

Dowiedzieliśmy się również co nieco o rynku niemieckiej medycyny estetycznej oraz o tym, czy w opinii Pani Doktor medycyna estetyczna to nadal jeszcze medycyna, czy może sztuka, czy już tylko biznes? 

Dziękuję Pani Doktor za to, że chciała się z nami podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Zachęcam do odsłuchania audycji! 

Doktor Piotr Zawodny to kolejny gość Kliniki Piękna — dyplomowany i certyfikowany lekarzem medycyny estetycznej oraz specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, działający w Szczecinie od ponad 20 lat. Dla wielu osób, korzystających z dobrodziejstw medycyny estetycznej, doktor Zawodny od lat kojarzy się z technologiami laserowymi.

Doktor opowiedział o swojej pracy i pasji, jaką jest laseroterapia wykorzystywana w medycynie estetycznej. Ten temat rzeczywiście nie ma przed Doktorem żadnych tajemnic. Rozmawialiśmy o fenomenie laseroterapii, o tym, czym są lasery, do czego najczęściej je wykorzystujemy, czy są bezpieczne i z jaką rekonwalescencją są związane. A dodatkowo jakie zabiegi warto rozważyć w okresie jesienno-zimowym.

Myślę, że już jakiś czas temu my — pacjenci, oswoiliśmy się z laserami w medycynie estetycznej głównie z powodu ich skuteczności. W rękach doświadczonego specjalisty bywają rzeczywiście niezastąpione. 

Bardzo dziękuję Doktorowi za wizytę w Radiu SuperFM i za podzielenie się z nami wskazówkami dotyczącymi zabiegów z wykorzystaniem laserów.

Z doktorem Cezarym Turostowskim, który kontynuuje za rodzicami tradycję i tworzy nowoczesne gabinety, specjalizujące się w stomatologii estetycznej, rozmawiałam w kolejnej audycji „Klinika Piękna” w Radiu Super FM.

Gabinety stomatologiczne Doktora Turostowskiego to perełka na medycznej mapie Szczecina. Ich historia sięga 1958 roku, kiedy to rodzice Doktora otworzyli jeden z pierwszych prywatnych gabinetów w Polsce, cieszący się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także pacjentów przyjeżdżających z Niemiec i Skandynawii.

Uśmiech jest naszą wizytówką, to pierwsza rzecz w wizerunku drugiego człowieka na jaką zwracamy uwagę. Mając tego świadomość coraz częściej decydujemy się na korzystanie z usług stomatologii estetycznej.

O pięknym i zdrowym uśmiechu, implantologii i wyzwaniach branży stomatologicznej a także o tym jak osiągnąć American Smile oraz co stomatologia estetyczna oferuje swoim pacjentom rozmawiałam z moim wyjątkowym gościem.

Zapraszam serdecznie do odsłuchania tej rozmowy.

15 października — Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, czyli święto spod znaku różowej wstążki stało się powodem do tematu kolejnej audycji Kliniki Piękna.

Moim gościem był bowiem prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej oraz patomorfologii, najczęściej w świecie cytowany Polski uczony, lekarz w dziedzinie onkologii, autor ponad 800 prac. 

Rozmawialiśmy o niezwykle istotnych sprawach dotyczących profilaktyki zachorowań na raka piersi, który to temat dotyczy kilkuset tysięcy kobiet w Polsce.🎀

O tym, jakie są i jakie powinny być motywacje do wykonania badań profilaktycznych, jak i gdzie można wykonać genetyczne badania określające ryzyko zachorowania na raka, o roli mikroelementów w profilaktyce nowotworowej, diecie bogatej w odpowiedni poziom pierwiastków oraz o istotności uświadamiania społeczeństwa opowiedział nam profesor Lubiński. Poruszyliśmy też przykład Angeliny Jolie i tego, czy jej postępowanie można przełożyć na nasze Polskie realia.

Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO zalicza otyłość do chorób cywilizacyjnych. W dniu 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka. 

Dlatego też moim gościem w tej audycji Klinika Piękna w Radiu Super FM była dr hab. n. med. Anna Wiechowska-Kozłowska, wykwalifikowany specjalista gastroenterologii z wieloletnią praktyką zawodową w zakresie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego. 

Temat otyłości i nadwagi jest w dzisiejszych czasach często kontrowersyjny. Z jednej strony mówimy o idei body positive, kochaniu i akceptowaniu swojego ciała takim, jakie jest, a z drugiej strony propagujemy zdrowy tryb życia polegający na aktywności fizycznej, czystym pożywieniu i dbaniu o sylwetkę. Otyłość jest chorobą, która może nieść za sobą wiele złych następstw w postaci chorób organizmu. 

Pani Doktor opowiedziała o tym, w jaki sposób walczyć z otyłością, o zabiegach pomagających w walce z nią, jakie może mieć ona konsekwencje i kiedy powinniśmy udać się do specjalisty.

Zachęcam do wysłuchania tej ważnej rozmowy. 

Ginekologia estetyczna – naturalna potrzeba kobiet, względy medyczne czy fanaberia natury estetycznej?

Kim są pacjentki, którym dedykowane są rozwiązania tej dziedziny i z jakimi potrzebami możemy sobie poradzić, korzystając z bogatej oferty ginekologii estetycznej?

W tej wyjątkowej audycji Kliniki Piękna moimi gośćmi były dwie mądre i inspirujące kobiety, Panie Doktor — dr n. med. ginekolog położnik Dorota Gródecka-Szwajkiewicz oraz dr n. med. Ginekolog położnik Joanna Lewandowska. W takim Towarzystwie było bezsprzecznie wyjątkowo, ciekawie i bardzo kobieco.

Serdecznie zapraszam do odsłuchania audycji.

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Na ten miesiąc przypada też ogólnoświatowa kampania Movember.

Z tej okazji gościem kolejnej audycji „Klinika Piękna” jest profesor dr hab. n. med. Marcin Słojewski, specjalista urolog, chirurg pełniący funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w szczecińskim Szpitalu na Pomorzanach.  Poruszyliśmy temat chorób męskich, pragnąc promować profilaktykę onkologiczną.

Zapytałam profesora o diagnostykę i leczenie męskich chorób, profilaktykę a także m. in. o nastawienie pacjentów do wykonywania regularnych badań.

Zapraszam wszystkich mężczyzn i kobiety, którym zdrowie naszych panów nie jest obojętne do odsłuchania tej audycji.

Współczesny świat nastawiony jest na ruch i aktywność fizyczną, staramy się nadążyć za tym modnym i zdrowym trendem. Jednak co w momencie kiedy nasze ciało za nim nie nadąża? 

Kolejna audycja Klinika Piękna w radiu Super FM poświęcona była rehabilitacji. 

Sebastian Kwiatkowski ze szczecińskiej kliniki ST Medical Clinic, dyplomowany fizjoterapeuta opowiedział  o tajnikach rehabilitacji, pracy m.in. ze sportowcami, dziećmi, konieczności współpracy z ortopedami czy neurochirurgami, a także odpowiedział na pytanie czy będąc aktywnym fizycznie istnieje złoty środek aby uchronić się przed kontuzją. 

Nasz gość swoje doświadczenie po studiach zdobywał przez wiele lat w pracy z profesjonalnymi klubami sportowymi oraz ze sportowcami indywidualnymi.

Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, schorzeń kręgosłupa, a także urazów sportowych.

Zapraszam do odsłuchania tego wywiadu.

Żylaki nóg to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. To spotkanie w Klinice Piękna poświeciliśmy chorobom układu żylnego kończyn dolnych, potocznie zwanym żylakami nóg. 

Gościem audycji był dr n. med. Kosma Kozłowski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i flebologii z blisko trzydziestoletnią praktyką zawodową w leczeniu chorób układu żylnego.

Na co dzień pan doktor pracuje i prowadzi szczecińskie centrum medyczne Sonomed.

Zajmuje się diagnostyką i kompleksowym leczenie przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych wykorzystując zarówno klasyczne metody zachowawcze i operacyjne, jak również najnowocześniejsze małoinwazyjne techniki wewnątrznaczyniowe.

Porozmawialiśmy o tym jak nie zgubić się w gąszczu dostępnych metod leczenia żylaków nóg, jak je diagnozować i leczyć ale przede wszystkim jak im zapobiegać w codziennym życiu. Powiedzieliśmy też o uporczywych pajączkach na nogach i skutecznej walce z nimi. 

Dziękuję doktorowi za to, ze chciał się podzielić przynajmniej namiastką swojej wiedzy i uświadomić wagę tego problemu. 

Zapraszam do odsłuchania rozmowy.