Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 17 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej w ciągu ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.

Nina Manduk-Czyżyk i Katarzyna Turek-Urasińska

Przebarwienia posłoneczne

Przebarwienia posłoneczne to często niechciane pamiątki po okresie letnim.

Jak możemy się przed nimi chronić i jak je leczyć? 

O przebarwieniach i znamionach rozmawiałam z dr n. med. Katarzyną Turek-Urasińską, dermatolożką.

Posłuchajcie. 

Nina Manduk-Czyżyk i Anna Marcinkiewicz

Zdrowie dzieci w okresie jesienno-zimowym

W kolejnym odcinku Kliniki Piękna posłuchać możecie rozmowy z pediatrą dr n. med. Anną Marcinkiewicz. 

Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o zdrowie naszych dzieci w okresie jesienno-zimowym? Jak wygląda praca pediatry oraz na czym polega USG płuc – niezwykle pomocne narzędzie w diagnostyce pediatrycznej? 

Posłuchajcie.

Nina Manduk-Czyżyk i Agnieszka Zalewska

Dlaczego dzieci i młodzież sięgają po używki? 

Jak uzależnienia i używki wpływają na dzieci i młodzieży? Jakie znaczenie mają w kontekście emocji? I wreszcie jak chronić nasze dzieci i siebie przed uzależnieniami?

Rozmawiałam o tym z Agnieszką Zalewską, terapeutką uzależnień i prezeską Polskiej Fundacji Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Posłuchajcie. 

Nina Manduk-Czyżyk i Marek Myślak

Co nowego w nefrologii? 

Zdrowe nerki, transplantacje oraz ksenotransplantacje były tematem audycji medycznej Klinika Piękna 🧡

Miałam przyjemność gościć wyjątkowego specjalistę w dziedzinie nefrologii, dr hab. n. med. Marka Myślaka, prof. PUM.

Posłuchajcie 

Nina Manduk-Czyżyk i Piotr Gościniak

Kardioonkologia

Kardioonkologia, niszowa, ale jakże potrzebna dziedzina medyczna, była tematem kolejnej audycji medycznej Klinika Piękna. 

W czasach ciągle rosnącej ilości zachorowań na nowotwory złośliwe medycyna udowadnia, że holistyczne podejście do choroby i jej leczenia oraz współpraca między specjalistami jest drogą do zwiększenia szans na wyleczenie. 

Rozmowę miałam przyjemność przeprowadzić ze specjalistą kardioonkologii, dr n. med. Piotrem Gościniakiem, kardiologiem.

Posłuchajcie