Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 17 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej w ciągu ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.

Nina Manduk-Czyżyk i Joanna Adamiak

Światowy Dzień Walki z Depresją

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Walki z Depresją zaprosiłam do Kliniki Piękna doktor Joannę Adamiak, psychiatrę.

O zdrowiu psychicznym można mówić wiele. Z doktor Joanną Adamiak rozmawiałyśmy o tym, jakie czynniki mają wpływ na nasze samopoczucie i kondycję psychiczną, oraz jak dbać o siebie, aby chronić dobrostan psychiczny. Poruszyłyśmy również zagadnienia związane z depresją.

Posłuchajcie. 

Nina Manduk-Czyżyk i Tomasz Grodzki

Zdrowie płuc

O zdrowych płucach miałam zaszczyt i przyjemność rozmawiać z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Grodzkim, związanym z Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w szczecińskim szpitalu w Zdunowie i długoletnim kierownikiem tejże kliniki. 

Jak wygląda sytuacja polskich oddziałów pulmonologicznych po okresie pandemii?

Z jakimi objawami wiąże się większość chorób płuc? Co powinno nas zaniepokoić? 

Czy palenie tytoniu jest nadal najczęstszym powodem raka płuc? 

Jak dbać o zdrowie płuc?

Posłuchajcie.

Nina Manduk-Czyżyk i Daria Maćkowiak

Fizjoterapia

Fizjoterapeutka Daria Maćkowiak z Gabinetów Maćkowiak i Specjaliści to osoba, przy której można ciągle się uśmiechać.

W radosnej atmosferze, w audycji medycznej Klinika Piękna rozmawiałyśmy o zdrowej postawie ciała, bólach napięciowych głowy i skutecznych rozwiązaniach fizjoterapeutycznych, w tym masażach. 

Posłuchajcie 

Nina Manduk-Czyżyk i Aleksandra Kuriata

Chirurgia dziecięca

W kolejnej audycji medycznej Klinika Piękna rozmawiałam z lekarką specjalistą chirurgii dziecięcej, Aleksandrą Kuriatą. 

Jakie problemy najczęściej zgłaszają młodzi pacjenci w gabinecie chirurga dziecięcego? Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy przy oparzeniu? Jak przygotować dziecko do najczęściej wykonywanych procedur z zakresu chirurgii dziecięcej?

Posłuchajcie. 

Nina Manduk-Czyżyk i Małgorzata Wężowska

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, rozpoczynający się 22 stycznia, to doskonała okazja do rozmowy na temat tej choroby.

W Polsce zauważalnie wzrasta liczba zachorowań na raka szyjki macicy, co sprawia, że warto podkreślić znaczenie profilaktyki, czynników ryzyka i przyczyn. A także zwrócić uwagę kobiet na istotę regularnych badań cytologicznych i ginekologicznych.

Wywiadu w tematyce profilaktyki raka szyjki macicy udzieliła mi dr n. med. Małgorzata Wężowska, ginekolożka.

Posłuchajcie.