Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 17 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej w ciągu ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.

Nina Manduk-Czyżyk i Marcin Wiśniowski

Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna to jedna z najintensywniej rozwijających się dziedzin nauki. Jeżeli interesuje Was zdrowa skóra i temat stymulowania naturalnych procesów naprawczych ludzkiego organizmu to koniecznie posłuchajcie wywiadu z dr. n. med. Marcinem Wiśniowskim. 

W audycji medycznej Klinika Piękna rozmawialiśmy o medycynie regeneracyjnej i związanych z nią zabiegach. Poruszyliśmy temat osocza bogatopłytkowego, fibryny oraz przeszczepów tkanki tłuszczowej — microfat i nanofat. 

Do usłyszenia 

Nina Manduk-Czyżyk i Marcin Słojewski

Europejski Tydzień Urologii

Nadchodzi Europejski Tydzień Urologii, którego zapowiedzią w Szczecinie jest UroRun, bieg zwracający uwagę na tematy urologiczne.

W tej Klinice Piękna miałam przyjemność gościć prof. Marcina Słojewskiego, Kierownika Katedry i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej PUM w Szczecinie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 PUM w Szczecinie. 

W audycji posłuchać możecie o urologii — diagnostyce, leczeniu i profilaktyce.

Do usłyszenia.

Nina Manduk-Czyżyk i Marta Wawrzynowicz-Syczewska

Diagnostyka i leczenie chorób wątroby

Trzeci sezon audycji Klinika Piękna otworzył temat diagnostyki i leczenia chorób wątroby. 

Gościem audycji była prof. Marta Wawrzynowicz-Syczewska – lekarz kierujący oddziałem chorób zakaźnych, hepatologii i transplantacji wątroby w Szpital Wojewódzki w Szczecinie – Arkońska i Zdunowo.

 • Jak rozpoznać, że wątroba choruje?
 • Jak wygląda diagnostyka wątroby?
 • Jakie są najczęstsze choroby wątroby?
 • Czego nie lubi wątroba? 
 • Jak dbać o zdrowie wątroby? 

Posłuchajcie.

Nina Manduk-Czyżyk i Przemysław Czyżyk

Przewlekła choroba nerek

W ostatniej, w sezonie drugim, audycji Klinika Piękna rozmawiałam o chirurgicznym dostępie do dializ w przewlekłej chorobie nerek. Dializa to najczęściej stosowana metoda leczenia zaawansowanych chorób nerek. 

Moim gościem był Przemysław Czyżyk, specjalista chirurgii ogólnej, ordynator oddziału chirurgii ogólnej szpitala w Goleniowie oraz specjalista w Klinice Zawodny. 

 • Ile osób choruje na przewlekłą chorobę nerek? 
 • Jakie są przyczyny tej choroby?
 • Co to jest dializa? 
 • Czym jest przetoka dializacyjna?
 • Jak wygląda ścieżka pacjenta i sam zabieg przetoki dializacyjnej? 

Posłuchajcie. 

Jak podróżować zdrowo i bezpiecznie?

Wyjeżdżając w niektóre zakątki świata, jesteśmy bardziej narażeni na choroby zakaźne niż podczas podróżowania w naszej strefie klimatycznej.

Tematem kolejnej audycji Klinika Piękna była medycyna podróży i choroby tropikalne.

Gościłam Panią Bożenę Bryniarską z Poradni Medycyny Podróży mieszczącej się przy Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy WOMP. 

 • Zagadnienia, które poruszyłyśmy w naszej rozmowie to m.in.:
 • Których szczególnie miejsc na świecie dotyczy medycyna podróży? 
 • Jak powinno wyglądać wyposażenie apteczki podróżnej?
 • Jakie są źródła zakażenia chorobami tropikalnymi? 
 • Szczepienia ochronne przeciw chorobom tropikalnym.
 • Profilaktyka przeciwmalaryczna.

Posłuchajcie.