Czym jest mommy makeover?

Ciąża to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu kobiety. Podczas gdy posiadanie dziecka jest wielką radością i szczęściem, stan ciąży i regeneracja po urodzeniu jest sporym obciążeniem dla organizmu. Po urodzeniu dziecka wiele kobiet napotyka spore trudności z powrotem do kondycji, wyglądu sprzed ciąży. Fizyczne wyzwania i wahania hormonalne doświadczane podczas ciąży i karmienia piersią mogą powodować niepożądane zmiany w wielu obszarach ciała.  Bez względu na to, jak dużo lub mało przybiera się na wadze, skóra w czasie ciąży jest rozciągnięta, a nadmiernie rozciągnięte mięśnie brzucha mogą stać się osłabione i wiotkie. Piersi mogą stracić na objętości lub zacząć opadać. Mommy Makeover jest kompleksowym rozwiązaniem, zestawieniem zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu piersi, jak również poprawy wyglądu i kondycji brzucha i bioder/talii.

Czym jest „Mommy Makeover” i jakie zabiegi obejmuje?

Najczęściej dotyczy piersi i brzucha, niekiedy też innych obszarów ciała jak np. ud. Podniesienie piersi z opcjonalnym zastosowaniem implantów jest wykonywane w celu zniwelowania efektu opadania biustu (co jest częstym skutkiem karmienia piersią) oraz poprawy kształtu piersi. Abdominoplastyka/Tummy Tuck/Plastyka brzucha z liposukcją dotyczy obszaru brzucha. Poprawa wyglądu i wzrost pewności siebie, to nie jedyne korzyści, jakie widzą i doceniają pacjentki decydujące się na ten zabieg.

Czasami udaje się przeprowadzić Mommy Makeover w jednym zabiegu, kiedy mamy do czynienia z niewielką pracą w obszarze brzucha lub piersi. Jednak zazwyczaj, szczególnie w przypadku dużych plastyk piersi i brzucha bezpieczniej jest wykonać te zabiegi oddzielnie. Odpowiednie rozwiązanie zarekomenduje chirurg plastyk.

Podczas ciąży i po niej u matek karmiących piersią gruczoł piersiowy znacznie się powiększa, aby przygotować się na karmienie dziecka. Wraz z jego powiększeniem, rozciąga się skóra i tkanka podporowa w obrębie piersi. Po zakończeniu karmienia piersią skóra często nie wraca do poprzedniej jędrności, co sprawia, że piersi wyglądają nieestetycznie.
Brzuch jest najbardziej rozciągniętym obszarem podczas ciąży. Mięśnie i struktury podtrzymujące mają niezwykłą zdolność do kurczenia się, ale rzadko kiedy wracają do poziomu sprzed ciąży. Kobiety po ciąży często spotyka problem przepukliny kresy białej, który podczas plastyki brzucha wymaga korekty.

Czy istnieje ryzyko związane z wykonaniem Mommy Makeover?

Wszystkie zabiegi chirurgiczne wiążą się z ryzykiem potencjalnych komplikacji. Każdy lekarz chirurg podczas konsultacji, jeszcze przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu szczegółowo omawia z pacjentką potencjalne ryzyka, aby upewnić się, że wszystkie kwestie zostały dobrze zrozumiane. W renomowanych klinikach chirurgii plastycznej każdy etap operacji jest zaplanowany tak, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i zminimalizować komplikacje.

Zastanawiasz się nad podjęciem decyzji o poddaniu się Mommy Makeover? Chcesz trafić w ręce najlepszych specjalistów? Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań. 🙂