Światowy Dzień Walki z Otyłością

Światowa Organizacja Zdrowia WHO zalicza otyłość do chorób cywilizacyjnych. W dniu 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka. 

Dlatego też moim gościem w tej audycji Klinika Piękna w Radiu Super FM była dr hab. n. med. Anna Wiechowska-Kozłowska, wykwalifikowany specjalista gastroenterologii z wieloletnią praktyką zawodową w zakresie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego. 

Temat otyłości i nadwagi jest w dzisiejszych czasach często kontrowersyjny. Z jednej strony mówimy o idei body positive, kochaniu i akceptowaniu swojego ciała takim, jakie jest, a z drugiej strony propagujemy zdrowy tryb życia polegający na aktywności fizycznej, czystym pożywieniu i dbaniu o sylwetkę. Otyłość jest chorobą, która może nieść za sobą wiele złych następstw w postaci chorób organizmu. 

Pani Doktor opowiedziała o tym, w jaki sposób walczyć z otyłością, o zabiegach pomagających w walce z nią, jakie może mieć ona konsekwencje i kiedy powinniśmy udać się do specjalisty.

Zachęcam do wysłuchania tej ważnej rozmowy.