Co zabrać do kliniki wybierając się na zabieg?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Jedno z najczęściej zadawanych mi pytań (i jakże uzasadnionym dla kobiety) brzmi:

Co zabrać do kliniki wybierając się na zabieg?

Wybierając się na zabieg do kliniki warto przede wszystkim pamiętać o tym, jak będziemy się czuły wychodząc z niej. Zatem najlepiej ubrać się i zabrać ze sobą luźne, niekrepujące ubranie. Ponadto, mimo ze powszechnie wiadomo, że nasze ciało najpiękniej prezentuje się na obcasach, obcasy nie są jednak wskazane do noszenia zaraz po zabiegu. Najlepsze wtedy jest obuwie sportowe, płaskie czyli takie, dzięki któremu nasze ruchy nie będą skrępowane. Luźny, wygodny strój po zabiegu, to bardzo dobra wskazówka wynikająca z faktu, że nierzadko po operacji, wychodząc z kliniki nasze ciało może być opuchnięte, wrażliwe i odczuwać dyskomfort bólowy. Zatem drogie Panie, pierwsza zasada to wygodny strój.
Pamiętajmy również o tym, że tuż przed zabiegiem personel medyczny poprosi nas o zmycie makijażu (niestety ;-)) oraz sprawdzi stan płytki paznokciowej na dłoniach, paznokcie nie powinny być zatem pomalowane na kolor zasłaniający płytkę (bezbarwny kolor i tipsy/żele są dozwolone). Tuż przed zabiegiem warto też wziąć prysznic, jest to niezwykle cenna uwaga szczególnie, ze przez kolejnych kilka dni zalecane będzie unikanie prysznica i kąpieli (upsss… ;-)).

Kolejna ważna sprawa to torba, którą pakujemy do kliniki. W torbie powinna znaleźć się luźna, wygodna pidżama, klapki oraz podręczne kosmetyki. Jeżeli mamy jakiś sposób (książka, muzyka) lub rzecz, która bardzo pomaga nam w zrelaksowaniu się i ukojeniu rozszalałych nerwów przedzabiegowych, warto zabrać ją ze sobą. Przykładem są maskotki, które wiele pań przynosi ze sobą do kliniki lub po prostu osoba (partner, mąż, mama), przy której czujemy się wyjątkowo spokojne. Warto tez pamiętać, aby torba nie była ciężka, gdyż zaraz po zabiegu dźwigać nam nie wolno.

Moje drogie Panie, podsumowując temat pakowania się i przygotowywania do kliniki, myślę że najważniejszą rzeczą, o której bezwzględnie zapomnieć nie można to… optymizm, pozytywne nastawienie oraz szczery uśmiech 🙂

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.