Co zabrać do kliniki wybierając się na zabieg?

Jedno z najczęściej zadawanych mi pytań (i jakże uzasadnionym dla kobiety) brzmi:

Co zabrać do kliniki wybierając się na zabieg?

Wybierając się na zabieg do kliniki warto przede wszystkim pamiętać o tym, jak będziemy się czuły wychodząc z niej. Zatem najlepiej ubrać się i zabrać ze sobą luźne, niekrepujące ubranie. Ponadto, mimo ze powszechnie wiadomo, że nasze ciało najpiękniej prezentuje się na obcasach, obcasy nie są jednak wskazane do noszenia zaraz po zabiegu. Najlepsze wtedy jest obuwie sportowe, płaskie czyli takie, dzięki któremu nasze ruchy nie będą skrępowane. Luźny, wygodny strój po zabiegu, to bardzo dobra wskazówka wynikająca z faktu, że nierzadko po operacji, wychodząc z kliniki nasze ciało może być opuchnięte, wrażliwe i odczuwać dyskomfort bólowy. Zatem drogie Panie, pierwsza zasada to wygodny strój.
Pamiętajmy również o tym, że tuż przed zabiegiem personel medyczny poprosi nas o zmycie makijażu (niestety ;-)) oraz sprawdzi stan płytki paznokciowej na dłoniach, paznokcie nie powinny być zatem pomalowane na kolor zasłaniający płytkę (bezbarwny kolor i tipsy/żele są dozwolone). Tuż przed zabiegiem warto też wziąć prysznic, jest to niezwykle cenna uwaga szczególnie, ze przez kolejnych kilka dni zalecane będzie unikanie prysznica i kąpieli (upsss… ;-)).

Kolejna ważna sprawa to torba, którą pakujemy do kliniki. W torbie powinna znaleźć się luźna, wygodna pidżama, klapki oraz podręczne kosmetyki. Jeżeli mamy jakiś sposób (książka, muzyka) lub rzecz, która bardzo pomaga nam w zrelaksowaniu się i ukojeniu rozszalałych nerwów przedzabiegowych, warto zabrać ją ze sobą. Przykładem są maskotki, które wiele pań przynosi ze sobą do kliniki lub po prostu osoba (partner, mąż, mama), przy której czujemy się wyjątkowo spokojne. Warto tez pamiętać, aby torba nie była ciężka, gdyż zaraz po zabiegu dźwigać nam nie wolno.

Moje drogie Panie, podsumowując temat pakowania się i przygotowywania do kliniki, myślę że najważniejszą rzeczą, o której bezwzględnie zapomnieć nie można to… optymizm, pozytywne nastawienie oraz szczery uśmiech 🙂