Jak wybrać chirurga plastyka?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Podjęcie decyzji o zabiegu, to wielka i niełatwa decyzja. Szczególnie, że kiedy już zdecydujemy się na zabieg, otwieramy całą gamę dodatkowych decyzji. Jedną z najważniejszych z nich jest wybór chirurga plastyka. Chciałam podzielić się z moimi czytelnikami kilkoma spostrzeżeniami na ten temat.

Po pierwsze, należy zwrócić szczególną uwagę na całkowicie podstawową kwestię, a mianowicie specjalizację lekarza. Powinien to być chirurg plastyk, a więc chirurg wyspecjalizowany w zakresie chirurgii plastycznej, a nie np. chirurg ogólny lub innej specjalizacji.

Chirurgia plastyczna to w miarę młoda dziedzina medycyny i właśnie dlatego najważniejsze jest w niej doświadczenie. Doświadczony chirurg plastyk, to osoba z wieloletnim stażem w chirurgii plastycznej, wykonująca zabiegi regularnie.

Dokonując wyboru chirurga plastyka warto też zapytać, w jakich zabiegach czuje się dobrze, w jakich specjalizuje się. Są bowiem chirurdzy, którzy świetnie czują się w zabiegach korekty nosa, ale nie wykonują liposukcji lub specjalizują się w skomplikowanych plastykach brzucha, ale nie wykonują liftów twarzy, itp.

Przebadawszy już kwestię specjalizacji i doświadczenia warto udać się do swojego „wybrańca” na konsultację. Konsultacja bowiem pozwoli nam lepiej poznać wybranego przez nas chirurga plastyka. Jeżeli w trakcie konsultacji pacjent czuję się bezpiecznie w obecności danego lekarza, czuje do niego zaufanie, to z całą pewnością jest to dobry znak. Natomiast jeżeli po konsultacji czujemy niedosyt lub mamy poczucie, że nie do końca zostaliśmy zrozumiani, zawsze możemy udać się na konsultację do innej osoby, aby zweryfikować swoje doświadczenia.

Przemyślany i rozważny wybór chirurga plastyka to połowa sukcesu na drodze do realizacji naszego marzenia.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.