Jak wybrać chirurga plastyka?

Podjęcie decyzji o zabiegu, to wielka i niełatwa decyzja. Szczególnie, że kiedy już zdecydujemy się na zabieg, otwieramy całą gamę dodatkowych decyzji. Jedną z najważniejszych z nich jest wybór chirurga plastyka. Chciałam podzielić się z moimi czytelnikami kilkoma spostrzeżeniami na ten temat.

Po pierwsze, należy zwrócić szczególną uwagę na całkowicie podstawową kwestię, a mianowicie specjalizację lekarza. Powinien to być chirurg plastyk, a więc chirurg wyspecjalizowany w zakresie chirurgii plastycznej, a nie np. chirurg ogólny lub innej specjalizacji.

Chirurgia plastyczna to w miarę młoda dziedzina medycyny i właśnie dlatego najważniejsze jest w niej doświadczenie. Doświadczony chirurg plastyk, to osoba z wieloletnim stażem w chirurgii plastycznej, wykonująca zabiegi regularnie.

Dokonując wyboru chirurga plastyka warto też zapytać, w jakich zabiegach czuje się dobrze, w jakich specjalizuje się. Są bowiem chirurdzy, którzy świetnie czują się w zabiegach korekty nosa, ale nie wykonują liposukcji lub specjalizują się w skomplikowanych plastykach brzucha, ale nie wykonują liftów twarzy, itp.

Przebadawszy już kwestię specjalizacji i doświadczenia warto udać się do swojego „wybrańca” na konsultację. Konsultacja bowiem pozwoli nam lepiej poznać wybranego przez nas chirurga plastyka. Jeżeli w trakcie konsultacji pacjent czuję się bezpiecznie w obecności danego lekarza, czuje do niego zaufanie, to z całą pewnością jest to dobry znak. Natomiast jeżeli po konsultacji czujemy niedosyt lub mamy poczucie, że nie do końca zostaliśmy zrozumiani, zawsze możemy udać się na konsultację do innej osoby, aby zweryfikować swoje doświadczenia.

Przemyślany i rozważny wybór chirurga plastyka to połowa sukcesu na drodze do realizacji naszego marzenia.