Jak powiększyć usta? Czyli o jednym z atrybutów kobiecości.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Beautiful womanDziś temat z pogranicza chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej – modelowanie wyglądu ust. Powiększenie ust, to bardzo popularny zabieg w dzisiejszych czasach. Wbrew obiegowej opinii może on dawać naprawdę naturalny, ciekawy rezultat oraz pomóc w osiągnięciu ładnego kształtu ust. Oczywiście zawsze można przesadzić i w rezultacie otrzymać apetycznego „glonojada” :-), ale między innymi po to warto przeczytać niniejszy artykuł, aby tak się nie stało.

W zakresie powiększenia ust istnieje bogata oferta zabiegów. Wybór metody zależy głównie od tego, jak trwałego rezultatu zabiegu poszukuje pacjentka. Najczęściej wykonuje się powiększenie ust za pomocą wypełniaczy. Jest to metoda, którą większość pacjentek wypróbowuje jako pierwszą. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i daje tymczasowy rezultat, najczęściej utrzymujący się około roku. Krótki czas trwania efektu jest zarówno wadą tej metody, jaki i jej zaletą. Co do wady sprawa jest dość prosta – skoro już wydaliśmy trochę pieniędzy, to chciałybyśmy, aby efekt utrzymał się jak najdłużej. Zaletą tego rozwiązania jest natomiast odwracalność rezultatu zabiegu – po kilku miesiącach wypełniacz się wchłania, a rezultat zanika, co może być zbawienne, jeśli nie jesteśmy zadowolone (jakoś trzeba się te parę miesięcy przemęczyć lub żądać korekty, nie zawsze możliwej z przyczyn medycznych). Drugą ważną zaletą zastosowania wypełniacza jest możliwość ewentualnego „dostrzykniecia”/domodelowania ostatecznego rezultatu. Wiele pacjentek jednak po kilku latach nie chce ciągle powtarzać tego samego zabiegu i poszukują bardziej trwałego rezultatu. Dla takich pacjentek świetną alternatywą są zabiegi takie jak: implanty ust, przeszczep skóry lub przeszczep tłuszczu.

Dużo ostatnio mówi się o przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej. Jednak pacjentki rozważające to rozwiązanie powinny liczyć się z tym, że tkanka tłuszczowa jest dosyć „himerycznym” materiałem. Pobraną od pacjentki tkankę tłuszczową odpowiednio przygotowuje się (odwirowuje) przed podaniem w usta. Jednak nie ma tak naprawdę gwarancji co do tego, ile z pobranych komórek „przeżyje” taką procedurę, bowiem każda komórka w momencie pobrania ma różny wiek. W związku z tym należy odczekać przynajmniej 3 miesiące po zabiegu, aby sprawdzić jak ostatecznie ułoży się rezultat zabiegowy. Rezultat przeszczepu tkanki tłuszczowej jest permanentny, czyli nie ma możliwości wycofania zabiegu, co najwyżej można korygować jego wynik.

Osobiście uważam, że bardziej wdzięcznym zabiegiem jest przeszczep skóry. Usta po tym zabiegu układają się bardzo naturalnie. Mogą być powiększone jedynie niewiele lub bardziej spektakularnie, w zależności od oczekiwań pacjentki. Rezultat zabiegu również jest permanentny.

Ostatnim rozwiązaniem wartym rozważenia są implanty ust. Zabieg, mimo swojej trwałości, jest jednak odwracalny, gdyż implanty zawsze można wyciągnąć. Zaletą zabiegu jest również to, że implanty występują w rożnych wielkościach. Można więc dobrać ich rozmiar odpowiednio do swoich oczekiwań. Warto też dodać, że obecnie stosowane implanty są w większości certyfikowane i coraz częściej można otrzymać na nie rozsądną gwarancję.

Poniżej przykład efektu po powiększeniu ust. Jesteś zainteresowana zabiegiem powiększenia ust? Zapraszam do kontaktu…

Przed powiększeniem ust Po powiększeniu ust
Przed powiększeniem ust Po powiększeniu ust

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.