Liposukcja – najczęściej zadawane pytania

org-lipo2 Zabieg odsysania tłuszczu, jak każda operacja na naszym ciele, to dla pacjenta duże przeżycie zarówno na gruncie fizycznym, jak i emocjonalnym. Nic dziwnego zatem, że przed podjęciem świadomej decyzji osoby rozważające liposukcję chcą dowiedzieć się jak najwięcej o samym zabiegu, klinice, chirurgu plastyku, a także o tym, jak może wyglądać rekonwalescencja. Każdego pacjenta, któremu staram się doradzić, traktuję bardzo indywidualnie, bo też każdy ma inne potrzeby, inne oczekiwania i inną historię. W czasie przed zabiegiem przychodzi mi odpowiadać na naprawdę bardzo różne, czasami nawet niespodziewane pytania. Przyjmuję to jako dobrą monetę, bo pacjent dobrze poinformowany, to pacjent spokojniejszy, bardziej świadomy tego, co go czeka. Cześć z zadawanych pytań pojawia się bardzo często. Poniżej chciałam przytoczyć najczęściej zadawane pytania oraz od razu odpowiedzieć na nie w taki sposób, w jaki odpowiadam pacjentom wykonującym zabieg w mojej klinice.

Z ilu obszarów można odessać tłuszcz za jednym razem?
Od jednego do kilku obszarów. W zależności od tego, ile tkanki tłuszczowej jest do usunięcia i na modelowaniu których obszarów zależy nam najbardziej.

Jakie są wymagane badania przed zabiegiem?
Podstawowe badania dla osób zdrowych to badanie krwi (morfologia, APTT) oraz u osób po 40 roku życia również EKG. Natomiast pacjenci, którzy są po chorobie lub chorują przewlekle powinni przed przyjazdem do kliniki skonsultować się dodatkowo, czy i jakie dodatkowe badania powinny zostać wykonane.

Czy niezbędne badania powinnam wykonać przed przyjazdem do kliniki, czy wykonam je na miejscu?
Badania można wykonać w klinice.

Ile stracę na wadzę po operacji?
Liposukcja nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym sylwetkę i zmieniającym proporcje. Rezultat zabiegu nie jest widoczny na wadze, a w centymetrach w obwodzie danego obszaru ciała.

Kiedy mogę spodziewać się rezultatu zabiegu?
Bardzo często po zabiegu występuje opuchlizna, stąd liposukcja nie daje rezultatu natychmiast. Należy na niego poczekać. W zależności od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta na rezultat czekamy od 2 do 3 miesięcy.

W jakim znieczuleniu wykonywana jest liposukcja?
W znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu przewodowym w połączeniu z głęboką sedacją.

Jesteś zainteresowana(y) profesjonalnie wykonanym odsysaniem tłuszczu w renomowanej klinice? Zapraszam do kontaktu…

Jak długo trwa zabieg?
Najczęściej około 2 godzin. Wszystko zależy od rozległości prac do wykonania podczas zabiegu.

Jak długo po liposukcji pozostaje się w klinice?
Ze względu na ryzyko wystąpienia zakrzepów lub zatorów powinno się pozostać w klinice pod opieką medyczną przynajmniej 2 dni po zabiegu.

Ile dni absencji w pracy wymagałby zabieg liposukcji?
Przynajmniej jeden tydzień (w zależności od charakteru pracy).

Jak postępować po zabiegu liposukcji?
Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wytyczne. Najważniejsza sprawa, to stosować się do zaleceń lekarza, nosić ubranko uciskowe, stosować masaże oraz prowadzić zdrowy, stopniowo coraz bardziej aktywny tryb życia (na tyle, na ile pozwala postęp rekonwalescencji).

Jak długo po zabiegu należy nosić ubranko uciskowe?
Najczęściej 6 tygodni, ale każdy pacjent otrzymuje indywidualne wskazania co do długości noszenia ubranka.

Czy po zabiegu muszę stosować masaże?
Stosowanie masaży po zabiegu liposukcji jest absolutnie niezbędne. Już podczas pobytu w naszej klinice każdy pacjent otrzymuje bezpłatnie jeden masaż.

Czy usunięta tkanka tłuszczowa może powrócić?
Tkanka tłuszczowa nie odbudowuje się w miejscu jej odessania.

Czy istnieje możliwość płacenia w ratach w Waszej klinice?
Tak, przy współpracy z bankiem.

Czy w przypadku kredytowania zabiegu honorowane są przychody zagraniczne?
Tak, można być zatrudnionym zagranicą. Wymagane jest jednak zameldowanie w Polsce.

Czy kredyt na zabieg może wziąć np. mój mąż lub siostra?
Jest to możliwe, gdyż nie ingerujemy w to kto bierze kredyt na zabieg i czy ta sama osoba z niego korzysta. Jest to osobista sprawa pacjenta.

Czy jest jakieś dodatkowe pytanie, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Zapraszam Cię do kontaktu…