Jaka pora roku jest najlepsza na operację plastyczną?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wiele pacjentek pyta mnie, kiedy najlepiej jest wykonać zabieg. Chciałabym podkreślić, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej wykonywane są przez cały rok. Niemniej dla osoby, która jest czasowo elastyczna, najlepiej jest wykonać zabieg jesienią lub wiosną. Wtedy bowiem mamy w miarę umiarkowane i przewidywalne temperatury, nie ma ekstremalnych upałów lub mrozów, nasze ciało nie poci się intensywnie lub nie jest narażone na wyziębienie.

Jednak jest gro pacjentów, którzy ze względu na pracę, uczące sie dzieci, plany urlopowe mogą poddać się zabiegowi tylko latem lub zimą. Po prostu nie mają komfortu wyboru pory roku i właśnie w miesiącach bardzo zimnych lub upalnych poddają się zabiegowi. Chciałabym podkreślić, że przez wiele lat pracy nie spotkałam sie z sytuacją, w której poddanie się zabiegowi w trakcie lata czy zimy wiązało się z komplikacjami z tytułu pogody / panujących temperatur.

Uważam, że najlepsza pora na poddanie się zabiegowi jest wtedy kiedy czujemy się gotowi na zabieg i idące wraz z nim zmiany, ale także na pewien okres wyrzeczeń / ograniczeń po zabiegu związanych z rekonwalescencją. Planujmy zabieg też tak, aby w przeciągu przynajmniej trzech pierwszych miesięcy po zabiegu nie wyjeżdżać na wakacje w tropikach lub na narty w góry. Pierwsze trzy miesiące są bowiem najistotniejsze dla gojenia się blizn pozabiegowych i generalnie dla dochodzenia organizmu do siebie. Nie zapominajmy również o wytycznych medycznych w rodzaju braku miesiączki w dniu zabiegu.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.