Jaka pora roku jest najlepsza na wykonanie zabiegu?

Bardzo często słyszę to pytanie. Jest ono uzasadnione. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej nie należą do procedur ratujących życie, odbywają się na zdrowych pacjentach i są dobrowolne stąd pacjent ma możliwość wyboru terminu zabiegu. Biorąc to pod uwagę,  najprostszą odpowiedzią jest stwierdzenie, że wiosna, jesień oraz zima to zdecydowanie najlepsza pora roku na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Upalne lato na pewno nie sprzyja gojeniu się ran. Nasze ciało nadmiernie się wtedy poci,a wysoka temperatura sprzyja też opuchliźnie.
Taka jest teoria jednak w praktyce obserwujemy, że pacjenci chcą się operować bez względu na porę roku. Dokonując wyboru daty zabiegu biorą pod uwagę np. możliwości urlopowe czy nieobecność dzieci w domu podczas ferii lub wakacji.
Zatem rozważając konkretną datę zabiegu radzę zwrócić uwagę na naszą rutynę życiową, kiedy będzie najlepszy czas dla nas na poświęcenie sobie 2-3 tygodni wypoczynku, w warunkach domowych, w spokoju i braku obowiązków. Pragnę również zauważyć, że dobrze odbyta rekonwalescencja to również część sukcesu zabiegowego