Lift ramion

Ramiona to obszar, który w młodym wieku nie przysparza praktycznie żadnego dyskomfortu estetycznego. Jednak z wiekiem lub po znacznej utracie masy ciała  skóra ramion staje się wiotka i opada. Zdarza się to nawet u osób regularnie ćwiczących i dbających o ciało. Nadmiar skóry najczęściej nie odpowiada na pielęgnację kosmetykami czy na stosowane zabiegi kosmetologiczne. W takim momencie ostatecznym i skutecznym wyjściem okazuje się chirurgia plastyczna. Zabieg dedykowany obszarowi ramion nazywa się liftem/plastyką ramion (brachioplastyka).

Lift ramion zyskał ostatnio bardzo na popularności. Coraz więcej pacjentek trafia do nas z problemem nadmiaru skóry. Zabieg dotyczy obszaru ramion między pachą a łokciem. Cięcie idzie od wewnętrznej strony ramion i jest tak długie jak długi jest nadmiar skóry. Czasami pojawia się też potrzeba zastosowania niewielkiej liposukcji w obszarze operowanym.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godziny. Pacjent po zabiegu liftu ramion wymaga pobytu w klinice 2-3 dni pod opieką medyczną.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa kilka tygodni. Nawet 2 miesiące należy unikać dźwigania i ciężkich/wyczynowych sportów.
Ze względu na umiejscowienie cięcia i ruchliwość ramion należy zachować szczególną dbałość o rany i stosować przez pierwsze miesiące po zabiegu odpowiednie metody pielęgnacji blizn. Służą temu specjalne maści, żele, plastry dostępne w aptekach oraz sprzedaży internetowej.