Lift ramion

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Ramiona to obszar, który w młodym wieku nie przysparza praktycznie żadnego dyskomfortu estetycznego. Jednak z wiekiem lub po znacznej utracie masy ciała  skóra ramion staje się wiotka i opada. Zdarza się to nawet u osób regularnie ćwiczących i dbających o ciało. Nadmiar skóry najczęściej nie odpowiada na pielęgnację kosmetykami czy na stosowane zabiegi kosmetologiczne. W takim momencie ostatecznym i skutecznym wyjściem okazuje się chirurgia plastyczna. Zabieg dedykowany obszarowi ramion nazywa się liftem/plastyką ramion (brachioplastyka).

Lift ramion zyskał ostatnio bardzo na popularności. Coraz więcej pacjentek trafia do nas z problemem nadmiaru skóry. Zabieg dotyczy obszaru ramion między pachą a łokciem. Cięcie idzie od wewnętrznej strony ramion i jest tak długie jak długi jest nadmiar skóry. Czasami pojawia się też potrzeba zastosowania niewielkiej liposukcji w obszarze operowanym.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godziny. Pacjent po zabiegu liftu ramion wymaga pobytu w klinice 2-3 dni pod opieką medyczną.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa kilka tygodni. Nawet 2 miesiące należy unikać dźwigania i ciężkich/wyczynowych sportów.
Ze względu na umiejscowienie cięcia i ruchliwość ramion należy zachować szczególną dbałość o rany i stosować przez pierwsze miesiące po zabiegu odpowiednie metody pielęgnacji blizn. Służą temu specjalne maści, żele, plastry dostępne w aptekach oraz sprzedaży internetowej. 

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.