REDUKCJA PIERSI – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, CZĘŚĆ 1

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wiele kobiet marzy o posiadaniu dużego, pełnego biustu. Nie bez przyczyny operacje powiększania piersi są najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej. Istnieje jednak spora grupa kobiet, dla których posiadanie dużych piersi jest największą przeszkodą w codziennym życiu i nieraz czynnikiem, który prowadzi do powstawania innych dolegliwości zdrowotnych.

Najczęstszą przyczyną przeprowadzania operacji redukcji piersi (mammoplastyka) są dolegliwości związane z ciężarem biustu, dysproporcją ciała i konsekwencjami z tym związanymi, takimi jak przeciążenia kręgosłupa i bóle pleców prowadzące do jego zwyrodnień, trudności przy uprawianiu sportów, problemy z dopasowaniem bielizny i odzieży. Większość kobiet wskazuje też na kwestie estetyczne i poczucie własnego komfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Decyzję o sposobie wykonania operacji poodejmuje lekarz podczas badania i planowania operacji. 

Również do lekarza należy decyzja o tym, w jakim stopniu (czy też o ile rozmiarów) możliwe jest zmniejszenie piersi. Pacjentka nie może o tym sama zadecydować jaki docelowo rozmiar chciałaby uzyskać. Lekarz określa w przybliżeniu o jaki procent wielkości biustu może go zmniejszyć, jednak nigdy nie będzie to dokładnie określony rozmiar końcowy. 

Lekarze chętniej decydują się na wykonanie operacji zmniejszenia biustu u kobiet, które już rodziły i nie planują zajścia w ciążę i karmienia piersią. Związane jest to ze sporym ryzykiem tego, że po operacji polegającej na wycięciu dość dużej ilości gruczołu pacjentka nie będzie mogła karmić piersią.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.