Korekta kształtu nosa bez tajemnic

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Operacja krzywego nosaZacznijmy od tego, dlaczego w ogóle ktoś miałby chirurgicznie korygować swój nos? Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest poprawa jego wyglądu. Nie chodzi to li tylko o usunięcie garbu, czy skrzywienia, ale również proporcje nosa względem twarzy. Operacja nosa bardzo często rozwiązuje problemy z oddychaniem. Zatem kandydatami do tej operacji są osoby po przebytych urazach nosa, mające problemy z oddychaniem, krzywą przegrodę nosową, widoczne dysproporcje między kształtem i wymiarami nosa a resztą twarzy, np.: zbyt duży nos, nos zbyt długi, nos posiadający zauważalny z profilu garb, nietypową końcówkę lub nozdrza, wszelkiego rodzaju asymetrie, itp. O kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje chirurg plastyk, laryngolog lub lekarz innej specjalizacji, po konsultacji z pacjentem.

W zależności od potrzeb danego pacjenta, podczas zabiegu skorygowane mogą zostać części chrzęstne i/lub kostne nosa. Decyzję o technice wykonania zabiegu podejmuje chirurg plastyk podczas konsultacji przedoperacyjnej. Od tego jak skomplikowany i rozległy jest zabieg, uzależniony jest rodzaju użytego znieczulenia. Operacja może być przeprowadzona zarówno w znieczuleniu miejscowym (niewielkie korekty) jak i ogólnym (bardziej rozległe zabiegi). W tym pierwszym przypadku pacjent może opuścić klinikę nawet w dniu zabiegu. W przypadku operacji wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, osoba operowana powinna pozostać w klinice przez 2 do 3 dni po zabiegu. Przez 7 do 10 dni po operacji pacjent musi nosić specjalny bandaż, który zabezpiecza nos. Bandaż ten czasami przypomina coś w rodzaju opatrunku gipsowego. Ma on stabilizować i chronić nos przed wszelkiego rodzaju przypadkowymi urazami w pierwszym okresie po operacji. W ciągu pierwszych 2 – 3 dni pacjent ma również umieszczone w nosie specjalne tampony.

Jesteście Państwo zainteresowani korektą kształtu nosa w naszej klinice? Zapraszamy na naszą stronę…

Należy przygotować się na to, że po operacji nosa bardzo powszechne są duże siniaki i duża opuchlizna, która może się nawet nasilać przez pierwszych kilka tygodni po operacji. Przez pierwszy dzień po operacji pacjent musi pozostać w łóżku z uniesioną głową. Zalecane są zimne kompresy redukujące opuchliznę. Przez co najmniej 3 miesiące po zabiegu pacjent za wszelką cenę powinien unikać sytuacji mogących wywołać kontuzję nosa, gdyż mogłoby to zniweczyć całkowicie rezultat zabiegu, a nawet pogorszyć sytuację. Zabronione jest również przegrzanie (sauna, słońce, solarium) oraz wyziębianie ciała. Każdy pacjent przed opuszczeniem kliniki otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące postępowania po zabiegu.

Dość dużo kontrowersji wśród pacjentów budzi kwestia czasu, jaki musi upłynąć do pełnego zagojenia się zoperowanego nosa. Nos jest na tyle specyficzny, że u niektórych pacjentów po 3 miesiącach nie widać śladu po operacji, a u niektórych po 6 miesiącach nadal obecna jest niewielka opuchlizna. Postawmy sprawę jasno, pełna rekonwalescencja po zabiegu korekty nosa może zając od 3 miesięcy do roku, w skrajnych przypadkach. Wszystko zależy od rozległości zabiegu, indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz stopnia, w jakim pacjent po zabiegu dba o swój zoperowany nos .

Operacja korekty nosa poprawia harmonię twarzy, a także znacząco polepsza samoocenę pacjenta oraz jego komfort życia.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.