Korekta odstających uszu bez tajemnic

Odstające uszChirurgiczna korekta odstających uszuy. Jest to obecnie jeden z najczęstszych problemów, z jakim pacjenci zgłaszają się do chirurgów plastyków. Niestety, o ile pewne niedostatki urody związane z piersiami, brzuchem, czy nadmiarem tłuszczu tu i ówdzie, łatwo można ukryć choćby odpowiednim ubiorem, tak w przypadku uszu jest to raczej trudne. Stąd tak duże zainteresowanie pacjentów w każdym wieku prostym, ale znacząco poprawiającym wygląd, a więc także nastrój i samoocenę, zabiegiem.

Korekta odstających uszu jest krótkim, maksymalnie godzinnym, zabiegiem chirurgicznym. Jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną w celu odsłonięcia chrząstki, która następnie jest odpowiednio modelowana. Chirurg zakłada rozpuszczalne szwy i specjalny opatrunek, który musi być noszony przez 7 dni po zabiegu.

Ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia. Zabieg jest bezbolesny, jednak po zabiegu, przez około 2-3 dni, pacjent może odczuwać ból i dyskomfort, które łatwo można kontrolować przez leki przeciwbólowe.

Zapraszamy na korektę odstających uszu do naszej kliniki…

Przez pierwsze 4 tygodnie po zabiegu, pacjent powinien unikać ekspozycji operowanego obszaru na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, upał, sauna, intensywne słońce, itp.). Zalecany jest również odpoczynek. Wszystko to może znacznie przyspieszyć proces gojenia.

Tak jak w przypadku innych zabiegów korekta odstających uszu wiąże się z ryzykiem pojawienia się infekcji, krwawienia, opuchlizny, powstania widocznych blizn. Wszystkie ryzyka powinny być omówione z lekarzem wykonującym zabieg.

Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po około miesiącu.

Krótki czas zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesna i szybka rekonwalescencja sprawiają, że operacja korekty odstających uszu jest wykonywana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.