Korekta odstających uszu bez tajemnic

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Odstające uszChirurgiczna korekta odstających uszuy. Jest to obecnie jeden z najczęstszych problemów, z jakim pacjenci zgłaszają się do chirurgów plastyków. Niestety, o ile pewne niedostatki urody związane z piersiami, brzuchem, czy nadmiarem tłuszczu tu i ówdzie, łatwo można ukryć choćby odpowiednim ubiorem, tak w przypadku uszu jest to raczej trudne. Stąd tak duże zainteresowanie pacjentów w każdym wieku prostym, ale znacząco poprawiającym wygląd, a więc także nastrój i samoocenę, zabiegiem.

Korekta odstających uszu jest krótkim, maksymalnie godzinnym, zabiegiem chirurgicznym. Jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym i polega na wykonaniu odpowiedniego nacięcia za małżowiną uszną w celu odsłonięcia chrząstki, która następnie jest odpowiednio modelowana. Chirurg zakłada rozpuszczalne szwy i specjalny opatrunek, który musi być noszony przez 7 dni po zabiegu.

Ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent może opuścić klinikę tego samego dnia. Zabieg jest bezbolesny, jednak po zabiegu, przez około 2-3 dni, pacjent może odczuwać ból i dyskomfort, które łatwo można kontrolować przez leki przeciwbólowe.

Zapraszamy na korektę odstających uszu do naszej kliniki…

Przez pierwsze 4 tygodnie po zabiegu, pacjent powinien unikać ekspozycji operowanego obszaru na działanie ekstremalnych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, upał, sauna, intensywne słońce, itp.). Zalecany jest również odpoczynek. Wszystko to może znacznie przyspieszyć proces gojenia.

Tak jak w przypadku innych zabiegów korekta odstających uszu wiąże się z ryzykiem pojawienia się infekcji, krwawienia, opuchlizny, powstania widocznych blizn. Wszystkie ryzyka powinny być omówione z lekarzem wykonującym zabieg.

Ostateczne rezultaty zabiegu są widoczne po około miesiącu.

Krótki czas zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji, bezbolesna i szybka rekonwalescencja sprawiają, że operacja korekty odstających uszu jest wykonywana zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.