Program „Sekrety chirurgii” – wiarygodny, czy nie?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Do napisania poniższych kilku zdań skłonił mnie popularny ostatnio program telewizyjny poświęcony w dużej mierze chirurgii plastycznej. Daleka jestem od robienia krypto reklamy, niemniej muszę przyznać, że program świetnie odsłania kulisy tej branży. Bardzo się cieszę, że w końcu otwarcie i śmiało temat chirurgii plastycznej został poruszony w polskich mediach. Bądź co bądź przecież ten temat to nadal tabu w naszym społeczeństwie. Szczególnie uwagę zwróciłam na wiarygodność, z jaką program oddaje różne charaktery i problemy pacjentów poddających się zabiegom. W opinii większości społeczeństwa, osoby korzystające z dobrodziejstw chirurgii plastycznej, to ludzie zamożni, którzy znudzeni życiem szukają adrenaliny w upiększaniu się. Program trafnie obala ten mit. W bardzo mądry i w sumie prosty sposób program podkreśla też, że nie każda osoba zostaje zakwalifikowana do zabiegu. Priorytetową sprawą są kwalifikacje medyczne, które każdy pacjent musi mieć, aby poddać się zabiegowi. Takowe kwalifikacje mają osoby z poważnymi problemami wskazującymi na konieczność operacji. Problemy, które często są powodem poważnych kompleksów i których bagatelizować nie można. Co ważne, osoby, które medycznego wskazania do zabiegu nie mają, po prostu nie są do niego zakwalifikowane. Nie każda zatem osoba może poddać się zabiegowi.

Program świetnie dowodzi, że pacjentami poddającymi się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej są zwykli ludzie, którzy szukają pomocy na poprawę komfortu życia i cenią sobie swoje potrzebny estetyczne. Zwróciłam też szczególną uwagę na personel medyczny czuwający nad pacjentami. Bardzo często w tej branży zapomina się, że, aby odbyć zabieg oprócz chirurga plastyka i pacjenta potrzebny jest cały sztab ludzi zwany zespołem medycznym. Bez niego zabieg nie mógłby się odbyć. Niezbędny jest przecież anestezjolog i pielęgniarki asystujące przy każdym zabiegu. Ciesze się, że ten program pokazuje również wagę tych osób.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.