Którą metodę powiększenia piersi wybrać?

Metody powiększenia piersi

Zewsząd słychać o coraz to nowszych metodach powiększenia piersi. Jednak ciągle zdecydowanie najpopularniejszą metodą są implanty. Jest to de facto jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Innym, coraz bardziej popularnym, sposobem na większy biust jest wypełnienie piersi własną tkanką tłuszczową. I od kilku zdań na temat tej drugiej metody zacznę dzisiejszy wpis.

Wypełnienie piersi własną tkanką tłuszczową ma niewątpliwie zaletę w postaci zastosowania własnego materiału – nie umieszczamy w naszym organizmie żadnego ciała obcego. Pobrana tkanka tłuszczowa, najczęściej z bioder, brzucha lub ud, poddawana jest specjalnej obróbce, a następnie wstrzykiwana w piersi. Niestety jak już wspominałam w innych wpisach na łamach mojego bloga, nasza tkanka tłuszczowa bywa chimeryczna i nie wiemy, ile z niej pozostanie w miejscu wstrzyknięcia po 2 – 3 miesiącach od zabiegu. Często zdarza się, że tkanka w dużej części wchłania się i należy zabieg powtórzyć lub poprawić. Dodatkowo powiększenie własną tkanką tłuszczową powinno raczej nazywać się wypełnieniem biustu, gdyż tkanka tłuszczowa nadaje piersiom objętość, co nie zawsze jest jednoznaczne z ich powiększeniem, czy ujędrnieniem.

Najbardziej polecaną przeze mnie metodą powiększenia piersi i zarazem jak wspomniałam najpopularniejszą na świecie, jest zastosowanie implantów. Implanty stosowane w renomowanych klinikach i przez doświadczonych chirurgów plastyków są obowiązkowo certyfikowane oraz posiadają gwarancję producenta. Na tę certyfikację i warunki udzialanej gwarancji należy zwracać baczną uwagę już podczas pierwszych konsultacji. Producenci implantów cały czas doskonalą swoje produkty, przeprowadzają liczne badania, a pacjenki niewątpliwie korzystają na tym otrzymując w dłuższej perspektywie coraz lepszy jakościowo produkt.

Wśród implantów rozróżniamy generalnie dwa kształty: okrągły i anatomiczny. W doborze najodpowiedniejszego dla pacjentki kształtu bez wątpienia pomaga sam chirurg plastyk, który bierze pod uwagę budowę klatki piersiowej pacjentki, a także jej oczekiwania co do rezultatu zabiegu. Oczywiście w trakcie wyboru najlepszego implantu niebagatelną rolę odgrywa również użyty rozmiar. Z reguły każdy producent implantów oferuje pełną gamę rozmiarów, z których ostatecznie chirurg z pacjentką wybierają ten najwłaściwszy. Na koniec dodam, że są różne techniki umieszczania impantu w ciele pacjentki, np. pod gruczoł lub pod mięsień. Sposób sposobowi nierówny i decyzja o sposobie umiejscowienia implantu może mieć kolosalne znaczenie dla efektów zabiegu. Ale ta kwestia to już temat na kolejny wpis…

Jesteś zainteresowana zabiegiem powiększenia piersi u dobrego chirurga? Zapraszam do kontaktu…