Ginekologia estetyczna na problemy okolic intymnych

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Ginekologia estetyczna. Plastyka warg sromowych i pochwy

Ginekologia estatetyczna to w ostatnich miesiącach temat gorący. Mimo, że z problemami okolic intymnych kobiety borykały się od zawsze, to dopiero ostatnio, zarówno Panie, jak i środowiska medyczne, zaczęły otwarcie mówić o problemach z tym związanych i możliwych rozwiązaniach.

Ginekologia estetyczna, to bardzo szeroki temat, wiążący się nie tylko z poprawą wyglądu żeńskich narządów płciowych, ale przede wszystkim z poprawą ich funkcjonowania. W wyniku porodu, zmian hormonalnych, wieku i wielu innych czynników, każda Pani może zacząć borykać się z dyskomfortem w okolicach intymnych. Częste infekcje, dyskomfort życia seksualnego, uszkodzenia poporodowe (obniżenia, wypadania pochwy), nietrzymanie moczu, to najczęstsze problemy skłaniające kobiety do szukania pomocy u specjalistów z zakresu ginekologii estetycznej.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy labioplastyka (korekta warg sromowych) oraz tzw. plastyka pochwy. Warunkiem poddania się zabiegowi jest aktualne badanie cytologiczne oraz wymaz – posiew bakteriologiczny – a także, podobnie jak w przypadku innych zabiegów, aktualne badanie krwi oraz ekg serca, szczególnie u Pań po 40 roku życia. Zabieg wymaga pobytu w klinice od 1 do 2 dni. Podczas zabiegu można zastosować szwy rozpuszczalne, a jednym z kluczowych punktów rekonwalescencji jest unikanie współżycia seksualnego przez pierwszych kilka tygodni po zabiegu. Dobrze jest też zorganizować sobie urlop w pracy.

Rezultat zabiegowy wiąże się z poprawą życia seksualnego, komfortem funkcjonowania narządów płciowych, a także bardzo często zwiększeniem u pacjentki samooceny i generalną poprawą samopoczucia i kondycji psychicznej.

Jeżeli szukasz porady specjalistów w zakresie ginekologii estetycznej, zapraszam do kontaktu…

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.