Ginekologia estetyczna na problemy okolic intymnych

Ginekologia estetyczna. Plastyka warg sromowych i pochwy

Ginekologia estatetyczna to w ostatnich miesiącach temat gorący. Mimo, że z problemami okolic intymnych kobiety borykały się od zawsze, to dopiero ostatnio, zarówno Panie, jak i środowiska medyczne, zaczęły otwarcie mówić o problemach z tym związanych i możliwych rozwiązaniach.

Ginekologia estetyczna, to bardzo szeroki temat, wiążący się nie tylko z poprawą wyglądu żeńskich narządów płciowych, ale przede wszystkim z poprawą ich funkcjonowania. W wyniku porodu, zmian hormonalnych, wieku i wielu innych czynników, każda Pani może zacząć borykać się z dyskomfortem w okolicach intymnych. Częste infekcje, dyskomfort życia seksualnego, uszkodzenia poporodowe (obniżenia, wypadania pochwy), nietrzymanie moczu, to najczęstsze problemy skłaniające kobiety do szukania pomocy u specjalistów z zakresu ginekologii estetycznej.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów należy labioplastyka (korekta warg sromowych) oraz tzw. plastyka pochwy. Warunkiem poddania się zabiegowi jest aktualne badanie cytologiczne oraz wymaz – posiew bakteriologiczny – a także, podobnie jak w przypadku innych zabiegów, aktualne badanie krwi oraz ekg serca, szczególnie u Pań po 40 roku życia. Zabieg wymaga pobytu w klinice od 1 do 2 dni. Podczas zabiegu można zastosować szwy rozpuszczalne, a jednym z kluczowych punktów rekonwalescencji jest unikanie współżycia seksualnego przez pierwszych kilka tygodni po zabiegu. Dobrze jest też zorganizować sobie urlop w pracy.

Rezultat zabiegowy wiąże się z poprawą życia seksualnego, komfortem funkcjonowania narządów płciowych, a także bardzo często zwiększeniem u pacjentki samooceny i generalną poprawą samopoczucia i kondycji psychicznej.

Jeżeli szukasz porady specjalistów w zakresie ginekologii estetycznej, zapraszam do kontaktu…