Labioplastyka – co to za zabieg i dla kogo?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych, to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Labioplastyka przeprowadzana jest w klinikach od lat, dopiero jednak ostatnia jest o niej szczególnie głośno i bardzo dobrze. Labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet w każdym wieku, a szczególnie popularna wśród młodych kobiet. Polega na chirurgicznej zmianie wielkości oraz kształtu warg sromowych. Kandydatkami do tego zabiegu są kobiety, które cierpią z powodu dużej asymetrii warg sromowych, która powoduje problemy z utrzymaniem higieny osobistej, uprawianiem sportów oraz dyskomfortem w jakości życia seksualnego.

Przed zabiegiem pacjentka powinna wykonać niezbędne badania krwi oraz wysoce wskazany jest posiew bakteriologiczny z kanału szyjki macicy. Należy pamiętac, że zabieg powinien być wykonany tuż po miesiączce, a bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz infekcja pochwy i/lub sromu.

Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym i trwa około godziny. Po zabiegu pacjentka powinna pozostać w klinice od 1 do 2 dób pod opieką medyczną. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu zalecany jest oszczędny tryb życia oraz szczególne dbanie o higienę miejsc intymnych. Rekonwalescencja trwa około 4 tygodnie. Współżycie płciowe i powrót do sportów można rozpocząć po 6 tygodniach.
Labioplastyka ze względu na szybki czas rekonwalescencji należy do wdzięcznych zabiegów poprawiających komfort oraz funkcje okolic intymnych.

Jeżeli rozważasz zabieg labioplastyki, zapraszam do kontaktu…

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.