Labioplastyka – co to za zabieg i dla kogo?

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych

Labioplastyka, czyli korekta warg sromowych, to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Labioplastyka przeprowadzana jest w klinikach od lat, dopiero jednak ostatnia jest o niej szczególnie głośno i bardzo dobrze. Labioplastyka przeznaczona jest dla kobiet w każdym wieku, a szczególnie popularna wśród młodych kobiet. Polega na chirurgicznej zmianie wielkości oraz kształtu warg sromowych. Kandydatkami do tego zabiegu są kobiety, które cierpią z powodu dużej asymetrii warg sromowych, która powoduje problemy z utrzymaniem higieny osobistej, uprawianiem sportów oraz dyskomfortem w jakości życia seksualnego.

Przed zabiegiem pacjentka powinna wykonać niezbędne badania krwi oraz wysoce wskazany jest posiew bakteriologiczny z kanału szyjki macicy. Należy pamiętac, że zabieg powinien być wykonany tuż po miesiączce, a bezwzględnym przeciwwskazaniem jest ciąża oraz infekcja pochwy i/lub sromu.

Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym i trwa około godziny. Po zabiegu pacjentka powinna pozostać w klinice od 1 do 2 dób pod opieką medyczną. Przez pierwsze 2-3 tygodnie po zabiegu zalecany jest oszczędny tryb życia oraz szczególne dbanie o higienę miejsc intymnych. Rekonwalescencja trwa około 4 tygodnie. Współżycie płciowe i powrót do sportów można rozpocząć po 6 tygodniach.
Labioplastyka ze względu na szybki czas rekonwalescencji należy do wdzięcznych zabiegów poprawiających komfort oraz funkcje okolic intymnych.

Jeżeli rozważasz zabieg labioplastyki, zapraszam do kontaktu…