Facelift – czego spodziewać się w okresie rekonwalescencji?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Lifting twarzyZaraz po zabiegu liftu twarzy, jeszcze w trakcie pobytu w klinice, pacjentki pozostają z bandażem na głowie. Bandaż ściągany jest po pierwszych 2 – 3 dniach. Pacjentka odbywa też obligatoryjny masaż twarzy z profesjonalnym masażystą. Po 4 – 5 dniach pacjentka jest gotowa na powrót do domu.

Bezpośrednio po zabiegu występują też niewielkie dolegliwości bólowe, które można kontrolować za pomocą leków przeciwbólowych. Jak po większości zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, również po zabiegu liftu twarzy, spodziewać się należy siniaków oraz opuchlizny. Dolegliwości te są o tyle uporczywe, że dotyczą twarzy, stąd najczęściej pacjentki planują po zabiegu przynajmniej dwutygodniowy pobyt w domu. Siniaki powinny zniknąć w przeciągu pierwszych 10 dni po zabiegu. Jednak opuchlizna bywa bardziej uporczywa i może utrzymywać się nawet kilka tygodni.

Zaraz po zabiegu twarz może też być asymetryczna. Jedna strona może goić się szybciej, druga wolniej. Często na skórze pojawiają się nierówności, stąd zalecane jest profesjonalne masowanie twarzy w pierwszych tygodniach po zabiegu.

Kilka dni po zabiegu można umyć głowę oraz zrobić pierwszy makijaż. Rezultat zabiegowy widoczny jest praktycznie od razu, jednak ze względu na wspomniane wyżej dolegliwości nie jest on od razu tak oczywisty i ustabilizowany.

W przeciągu pierwszych 3 miesięcy rezultat jest już ustabilizowany i pacjentka może cieszyć się młodszym, ładniejszym wyglądem.

Więcej informacji o face liftingu znajdziecie Państwo tu.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.