Facelift – czego spodziewać się w okresie rekonwalescencji?

Lifting twarzyZaraz po zabiegu liftu twarzy, jeszcze w trakcie pobytu w klinice, pacjentki pozostają z bandażem na głowie. Bandaż ściągany jest po pierwszych 2 – 3 dniach. Pacjentka odbywa też obligatoryjny masaż twarzy z profesjonalnym masażystą. Po 4 – 5 dniach pacjentka jest gotowa na powrót do domu.

Bezpośrednio po zabiegu występują też niewielkie dolegliwości bólowe, które można kontrolować za pomocą leków przeciwbólowych. Jak po większości zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, również po zabiegu liftu twarzy, spodziewać się należy siniaków oraz opuchlizny. Dolegliwości te są o tyle uporczywe, że dotyczą twarzy, stąd najczęściej pacjentki planują po zabiegu przynajmniej dwutygodniowy pobyt w domu. Siniaki powinny zniknąć w przeciągu pierwszych 10 dni po zabiegu. Jednak opuchlizna bywa bardziej uporczywa i może utrzymywać się nawet kilka tygodni.

Zaraz po zabiegu twarz może też być asymetryczna. Jedna strona może goić się szybciej, druga wolniej. Często na skórze pojawiają się nierówności, stąd zalecane jest profesjonalne masowanie twarzy w pierwszych tygodniach po zabiegu.

Kilka dni po zabiegu można umyć głowę oraz zrobić pierwszy makijaż. Rezultat zabiegowy widoczny jest praktycznie od razu, jednak ze względu na wspomniane wyżej dolegliwości nie jest on od razu tak oczywisty i ustabilizowany.

W przeciągu pierwszych 3 miesięcy rezultat jest już ustabilizowany i pacjentka może cieszyć się młodszym, ładniejszym wyglądem.

Więcej informacji o face liftingu znajdziecie Państwo tu.