Odchudzanie balonem gastrycznym

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Balon Istnieje wiele metod odchudzania. Jedną z nich jest balon gastryczny. Jest to to miękki, silikonowy balon, który umieszcza się w żołądku podczas badania endoskopowego. Procedura wraz z badaniem przeprowadzana jest przez gastrologa. Zadaniem balona jest uzyskanie uczucia sytości, braku uczucia głodu. Balonik zostaje w żołądku na pół roku. W tym czasie pacjent powinien stosować specjalną dietę, omówioną w dniu zabiegu z dietetykiem.

Odpowiednimi kandydatami do założenia balonika są osoby, których BMI (Indeks masy ciała) wynosi co najmniej 30. Przeciwwskazaniem są przebyte zabiegi przewodu pokarmowego, poważne choroby przewody pokarmowego, poważna choroba nerek, wątroby lub płuc, uzależnienie od alkoholu i narkotyków, ciąża oraz niechęć do poddania się zalecanym nawykom oraz diecie w trakcie trwania 6 miesięcznej kuracji.

Tuż po założeniu balonika pacjent powinien stosować dietę płynną (przez pierwsze trzy dni: soki, mleko, rzadkie zupki, galaretki). W tym czasie zaleca się pozostanie w domu, tak aby pierwsze dolegliwości po założeniu balonika móc spędzić w domu oraz bez aktywności fizycznej (najczęstsze dolegliwości to mdłości, wymioty). Po kilku dniach takiej płynnej diety pacjent może przejście na stałe pokarmy. Ideą balonika jest, aby przez następnych sześć miesięcy pacjent stosował się do zdrowego trybu życia poprzez stosowanie otrzymanej w klinice diety oraz aktywność fizyczną.

Chciałabym podkreślić, że balonik żołądkowy daje spektakularne rezultaty u pacjentów, którzy rozumieją jego ideę. Jest on bowiem jedynie narzędziem, pomocą dla pacjenta. Sukcesem terapii jest zmiana nawyków życzeniowych i trybu życia, tak aby po usunięciu balonika pacjent mógł kontynuować zdrowy tryb życia.

Więcej informacji o balonie znajdziecie Państwo tu.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.