Liposukcja bez tajemnic

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Liposukcja przed i po

Odsysanie tkanki tłuszczowej, które wszyscy znamy szerzej jako liposukcję, jest operacją modelującą sylwetkę. Podkreślam słowo „modelującą”, ale więcej o tym nieco później. Liposukcja polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i w efekcie wyszczupleniu i polepszeniu sylwetki ciała.

Najlepszymi kandydatami do tego zabiegu są osoby, mające giętką i elastyczną skórę, u których występują dysproporcje w budowie ciała, najczęściej spowodowane niepożądanym gromadzeniem się tłuszczu. Przykładem mogą być fałdki tłuszczu wokół bioder, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na udach, łydkach, talii, czy klatce piersiowej.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. W przypadku bardzo małych ilości tłuszczu operacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, ale są to naprawdę bardzo rzadkie sytuacje i w mojej karierze zawodowej spotkałam się jedynie z pojedynczymi taki przypadkami. Liposukcja przeprowadzana jest poprzez wykonanie małych nacięć w operowanym obszarze, wstrzyknięciu specjalnego płynu, który rozpuszcza tkankę tłuszczową, a następnie umieszczeniu w ciele pacjenta cienkiej rurki (tzw. kaniuli) i wyssaniu tłuszczu.

Zapraszam na zabieg liposukcji do mojej kliniki…

Po zabiegu pacjent powinien pozostać w klinice co najmniej jedną dobę. Sama operacja jest oczywiście całkowicie bezbolesna, jednak przez pierwsze kilka dni większość pacjentów jest opuchnięta, posiniaczona i czuje się obolała. Ból i dyskomfort mogą być dość łatwo ograniczone przez popularne środki przeciwbólowe. Dość ważne jest, aby przez pierwszych sześć tygodni po zabiegu pacjent nosił specjalne ubranie uciskowe. Każdy pacjent otrzymuje w klinice szczegółowe instrukcje, jak dbać o siebie po zabiegu.

W większości przypadków różnica w wyglądzie ciała jest zauważalna dość szybko. Jednak na bardziej widoczne efekty zabiegu należy poczekać od 4 do 6 tygodni, kiedy to powinna ustąpić większość opuchlizny. Trudno określić jak długo może trwać proces całkowitego zniknięcia opuchlizny po zabiegu. W niektórych przypadkach są to trzy miesiące, w niektórych nawet do sześciu miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta.

Jesteście Państwo zainteresowani odsysaniem tłuszczu? Skontaktujcie sie ze mną: (0048) 603 77 99 39!

Jako rezultat odsysania tłuszczu pacjent otrzymuje lepiej wymodelowaną sylwetkę. Oznaczać to może smuklejsze uda, bardziej widoczne mięśnie brzucha (tzw. six pack), czy wyraźniej podkreśloną talię. Należy zaznaczyć, że jakkolwiek podczas operacji, z ciała pacjenta usuwane jest kilka kilogramów tłuszczu, to operacja liposukcji nie jest operacją mająca na celu zmniejszenie wagi, a odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Dlatego też oceniając rezultat liposuckji należy patrzeć nie na wagę lecz w lustro.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.