Lifting twarzy bez tajemnic

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Lifting twarzyLifting twarzy jest operacją plastyczną mającą na celu zredukowanie widocznych efekty starzenia się. Może być wykonywana jako pełen lifting twarzy – w takim przypadku obejmuje on część twarzy pod oczami oraz szyję. Możemy również poddać sięmini liftingowi, który obejmuje środkową część twarzy, co ważne bez szyi. Lifting twarzy może być połączony z operacją korekty powiek i podniesieniem brwi, choć jak zawsze w przypadku łączenia zabiegów, decyzję musi podjąć doświadczony chirurg plastyk.

Kandydatami do liftingu twarzy są pacjenci z widocznymi efektami starzenia w środkowym obszarze twarzy, na policzkach oraz na szyi. Mogą to być: opadanie skóry, obwisanie skóry, utrata napięcia mięśniowego, nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej. Ponieważ miałam do czynienia z wieloma zapytaniami o lifting twarzy ze strony relatywnie młodych ludzi (poniżej 40 roku życia), to chciałabym z góry uprzedzić, że kwalifikacje do zabiegu uzyskują z reguły ludzie co najmniej w średnim wieku.

Odwiedź stronę mojej kliniki i skontaktuj się z nami, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do faceliftu…

Operacja jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i wymaga, aby pacjent pozostał w klinice najlepiej przez 3 dni po zabiegu. Skóra jest nacinana przez chirurga plastyka, a następnie ściągana z policzków i w razie potrzeby z szyi. W kolejnym etapie chirurg odpowiednio preparuje skórę oraz mięśnie na twarzy i na szyi, nadając im odpowiedni kształt oraz napięcie i wpływając tym samym na zmianę ich wyglądu. Na zakończenie operacji chirurg może usunąć nadmiar skóry oraz założyć dreny, w celu kontroli nad krwawieniem.

Przez pierwsze tygodnie po operacji pacjent powinien dbać o siebie w szczególny sposób: unikać słońca i przegrzania, wyziębienia organizmu, wysuszenia skóry, itp. Powinien również wiele odpoczywać, gdyż znacząco przyspieszy to proces rekonwalescencji. Szwy powinny być usunięte po 7 do 10 dniach od operacji. Każdy pacjent powinien otrzymać w klinice szczegółowe informacje zarówno o ryzykach operacji, jak i postępowaniu po zabiegu.

Lifting twarzy nie zatrzymuje procesu starzenia, ale opóźnia pojawianie się jego efektów i daje długotrwałe rezultaty. Sprawia, że pacjent wygląda na młodszego i bardziej wypoczętego. Znacząco podnosi również samoocenę pacjenta.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.