Breast lifting, czyli podniesienie piersi bez tajemnic…

chirurgiczne podniesienie piersi

Dziś na blogu nieco o podniesieniu piersi…

Jest to zdecydowanie mniej popularny zabieg niż powiększenie piersi. Bierze się to być może stąd, że podnieść piersi można również poprzez ich powiększenie i tę drogę wybiera większość pacjentek. Idealnymi kandydatkami do operacji podniesienia piersi są kobiety, u których wystąpiło znaczące opadnięcie piersi, będące rezultatem procesów starzenia, utraty wagi, długotrwałego karmienia piersią, zmian po ciąży, itp. Zabieg polega w większości przypadków na wycięciu nadmiaru skóry, podniesieniu gruczołu piersiowego i zmianie pozycji sutków w taki sposób, aby uzyskać efekt jędrnej, uniesionej piersi.

Jest kilka technik (sposobów), które chirurg plastyk może wybrać do zabiegu. Najbardziej odpowiednią dla danej pacjentki chirurg wybiera podczas konsultacji. Sposób postępowania zależy od stopnia opadania piersi, ich kształtu oraz rozmiaru. Najbardziej popularnymi technikami są: tak zwane nacięcie w kształcie odwrotnej litery T (wokół sutka, pionowo w dół oraz w naturalnym zagłębieniu pod piersią), litery L (wokół sutka i pionowo w dół) lub tylko wokół sutka. Operacja trwa od 2 do 3 godzin, jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym i niestety w większości przypadków pozostawia blizny.

Po operacji pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej dwie noce. Ten okres powinien wystarczyć, aby usunąć tzw. dreny. W pierwszym tygodniu pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Przez około 6 tygodni po operacji należy nosić specjalny biustonosz. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga, szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji.

Jesteś zainteresowana podniesieniem lub powiększeniem piersi. Sprawdź ceny w mojej klinice…

W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

Ważne dla Pań, które myślą o ciąży. Podniesienie piersi najczęściej nie narusza gruczołu piersiowego i kobieta po operacji może normalnie karmić piersią. O szczegóły należy jednak zawsze zapytać chirurga plastyka.

Operacja podniesienia piersi pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, poczuć się znów kobieco, pewnie i seksownie.