Mocno schudłam – jaka operacja plastyczna może być dla mnie dobra?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wiele pisze się i mówi o odchudzaniu i jego zaletach. Jednak często pomija się w tych rozważaniach wpływ odchudzania ma na nasz wygląd. Euforia odchudzania wiąże się też często niestety z rozczarowaniem kondycją ciała po odchudzaniu. Bez znaczenia na to, czy dana osoba zrzuciła dużo czy mało kilogramów, ciało może płatać różne figle. Najpopularniejszy problem, który zostaje po sporej utracie wagi, to nadmiar skóry w postaci tzw. fartucha skórno-tłuszczowego.

Najczęściej nadmiar skóry powstaje na brzuchu i piersiach, rzadziej w okolicach ramion oraz ud. Problem nadmiaru skóry jest najbardziej uporczywym do pozbycia się. Standardowe metody w postaci ćwiczeń, kremów i zabiegów w gabinetach kosmetycznych w sumie dają niewielką poprawę. Skóra nie chce się obkurczać i jest to praktycznie niemożliwe, jeżeli jej nadmiar jest bardzo duży. Z pomocą w takiej sytuacji idzie chirurgia plastyczna. Skórę należy chirurgicznie wyciąć. Wycięcie nadmiaru skóry w okolicach brzucha nazywamy abdominoplastyką lub plastyką brzucha. Wykonanie takiego zabiegu w okolicach piersi mastopeksję lub plastyką piersi. Dla ud i ramion plastyka tych partii ciała.

Drugi problem, z jakim borykają się osoby po schudnięciu, to uporczywy nadmiar tkanki tłuszczowej, która mimo diety i ćwiczeń utrzymuje się w pewnych partiach ciała. Najczęściej są to tzw. boczki w okolicach talii oraz bryczesy, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w górnej części ud zewnętrznych, w górnej części ud wewnętrznych, w okolicach ramion lub brzucha. W tym przypadku, jeżeli problemem jest wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej (a nie nadmiar skóry) z pomocą idzie liposukcja. Dzięki liposukcji można ładnie wyrzeźbić ciało i pozbyć się niechcianych, uporczywych depozytów tkanki tłuszczowej. Liposukcja jest o tyle wdzięcznym zabiegiem, że nie pozostawia trwałych blizn, jak ma to miejsce przy plastyce brzucha, piersi, ramion czy ud i rekonwalescencja po tego typu zabiegu jest szybsza.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.