OPERACYJNE KSZTAŁTOWANIE POŚLADKÓW

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wiosna to czas, kiedy wiele kobiet podejmuje decyzje o przygotowaniu swojego ciała do okresu letniego i bikini. Stosując różnego rodzaju diety, ćwiczenia fizyczne i zabiegi starają się wyrzeźbić ciało na nadchodzący sezon plażowy. W myśl tych zmian wiele kobiet zastanawia się też nad operacją plastyczną pośladków, która daje natychmiastowe wizualne efekty. Jak się ją wykonuje? Kto może się takiej operacji poddać? O tym kilka słów w poniższym wpisie.

Operacyjne kształtowanie pośladków jest dość skomplikowanym zagadnieniem. Osoby decydujące się na taką operację metodą liposukcji, muszą liczyć się z możliwym niechcianym efektem obwisłej skóry po odessaniu nadmiaru tłuszczu z pośladków. Bądźmy więc świadomi tego, że tkanka tłuszczowa w pośladkach, z którą tak często walczymy na siłowni, nadaje kształt naszej pupie. Rozwiązaniem tutaj jest modelowanie obszaru naokoło pośladków. Doświadczony chirurg plastyk będzie w stanie tak wykonać operację, aby za pomocą liposukcji wewnętrznej strony ud, obszaru pod pośladkami czy bioder i  tzw. „bryczesów” nadać wymarzony kształt.

Jeśli natomiast mamy do czynienia z problemem opadających pośladków, również z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Jedną z możliwości jest wykonanie liftu pośladków (niestety trzeba się liczyć z dość sporą blizną pozostającą po takim zabiegu, dlatego pacjentki stosunkowo rzadko decydują się na takie rozwiązanie). Inną metodą, znacznie bardziej popularną jest tzw. BBL (Brazilian Butt Lift), czyli nic innego jak przeszczep tłuszczu w pośladki z miejsc, gdzie jest jego nadmiar. Efekt takiego zabiegu to nie powiększenie pośladków, lecz wypełnienie objętościowo, podniesienie i nadanie pożądanego kształtu. Tu pamiętać należy o tym, że tkanka tłuszczowa jest chimerycznym materiałem, a każdy organizm ma inne predyspozycje do „przyjmowania” przeszczepów, co oznacza, że część transferowanego tłuszczu może się wchłonąć, wówczas zabieg się powtarza.

W przypadkach, kiedy nie ma możliwości wykonania BBL (na przykład gdy pacjentka jest bardzo szczupła i nie posiada „zbędnych zapasów” tłuszczu), rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Jest to jednak zabieg dość ryzykowny i najbardziej inwazyjny ze wszystkich metod chirurgicznego kształtowania pośladków, ponieważ implanty umieszcza się pod mięśniem pośladkowym. Skutkuje to również dużymi niedogodnościami pozabiegowymi i znacznie dłuższym okresem rekonwalescencji – odczuwalny jest dyskomfort, nie można też siedzieć przez pewien czas. Jest to natomiast zabieg odwracalny, tj. istnieje możliwość usunięcia implantów. 

Z pewnością chirurgiczne kształtowanie pośladków to temat bardzo rozwojowy i popularny. Zabiegi te są coraz częściej przeprowadzane w klinikach, a każdy chirurg podczas konsultacji jest w stanie dopasować odpowiednią metodę aby osiągnąć wymarzony, spektakularny efekt. 

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.