Plastyka brzucha – najczęściej zadawane pytania

Plastyka brzuchaPlastyka brzucha to jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. Jest wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Plastyka brzucha może dać i często daje spektakularne efekty, ale trzeba rozsądnie wybrać zarówno chirurga, jak i klinikę. W czasie swoich poszukiwań warto wiedzieć o co pytać. Poniżej przedstawiam pytania, które trafiający do mnie pacjenci zainteresowani plastyką brzucha zadają najczęściej. Oczywiście wraz z odpowiedziami :-).

Jaka jest różnica między małą (mini) a pełną plastyką brzucha?
Różnica wynika z ilości pracy do wykonania u danego pacjenta. Zatem różnica jest w zaawansowaniu pracy do wykonania, długości zabiegu oraz cięciu. Mała plastyka jest mniej inwazyjna, pozostawia też mniejszą bliznę.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg plastyki brzucha?
Zawsze w znieczuleniu ogólnym (pacjent śpi podczas zabiegu).

Jak długo trwa zabieg plastyki brzucha?
Z reguły od 2 do nawet 4 godzin.

Czym plastyka brzucha różni się od liposukcji?
Są to dwa różne zabiegi. Plastyka brzucha dotyczy przede wszystkim usunięcia nadmiaru skóry, który powstał np. w wyniku dużego schudnięcia lub po ciąży i porodzie. W ramach plastyki brzucha można również naprawić zerwane mięśnie, częściowo usnąć rozstępy (poprzez wycięcie nadmiaru skóry). Dodatkowo w naszej klinice podczas plastyki brzucha często przeprowadzamy również liposukcję brzucha, który to z kolei zabieg związany jest z odessaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, dzięki czemu mamy możliwość dodatkowego wymodelowania obszaru ciała. Najczęściej odsysa się brzuch, uda, boki/talię, biodra, a zatem te obszary, w których chętnie odkłada się zbędny tłuszcz.

Jesteś zainteresowana(y) profesjonalnie wykonaną plastyką brzucha dodatkowo z liposukcją? Zapraszam do kontaktu…

Planuję jeszcze schudnąć, czy mogę najpierw przeprowadzić plastykę brzucha?
Lepiej jest najpierw schudnąć, szczególnie jeżeli w grę wchodzi dużo kilogramów. Powstanie wtedy zapewne dodatkowy nadmiar skóry na brzuchu, który będzie można usunąć w trakcie zabiegu plastyki brzucha.

Czy po plastyce brzucha mogę zajść w ciążę?
Po plastyce brzucha można zajść w ciążę. Jednak należy pamiętać, ze ciąża może spowodować nawrót problemów z nadmiarem skóry. Stąd też zabieg ten zaleca się kobietom, które nie planują już w przyszłości więcej dzieci. Nie chcemy przecież więcej niż raz wykonywać inwazyjnego i dość drogiego zabiegu?

Jak długo po zabiegu plastyki brzucha pozostaje się w klinice?
Renomowane i szanujące się kliniki, którym zależy na obserwowaniu i bezpieczeństwie pacjentów, w pierwszych, ważnych dniach rekonwalescencji wymagają kilkudniowego pobytu (najlepiej około 4 dni). Pobyt taki powinien być wliczony w cenę zabiegu, gdyż nie zawsze wiadomo jest, czy będą to trzy czy pięć dni. Dzięki temu pacjentka spokojnie i bezpiecznie oraz bez dodatkowych kosztów wraca do domu.

Jak długo trzeba chodzić z opatrunkiem i ile dni absencji w pracy wymagałby zabieg plastyki brzucha?
Dla pracowników umysłowych przynajmniej tydzień. Dla pracowników fizycznych, w zależności od tego na ile ciężka jest praca, przynajmniej 2 tygodnie. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wytyczne w tej sprawie.

Jakie są wymagane badania do przeprowadzenia zabiegu plastyki brzucha?
Rozważając zabieg plastyki brzucha zalecane jest przede wszystkim podstawowe badania krwi (w tym morfologia i APTT). Badania takie to podstawa dla osób zdrowych, bez obciążeń chorobami. Natomiast pacjenci, którzy są po chorobie lub chorują przewlekle powinni przed przyjazdem do kliniki skonsultować się dodatkowo z chirurgiem plastykiem (lub wykorzystać do tego moje pośrednictwo) czy i jakie dodatkowe badania powinny zostać wykonane.

Czy niezbędne badania należy wykonać przed przyjazdem do kliniki, czy wykonam je na miejscu?
Badania można wykonać na miejscu w klinice.

Z jakimi zabiegami można połączyć zabieg plastyki brzucha?
Jest to bardzo indywidualna sprawa i należy się tu zdać na doświadczenie chirurga plastyka. Na jego decyzję może mieć wpływ wiele czynników: rodzaj dodatkowego zabiegu, wyniki badań pacjentki, wiek, stan zdrowia, itp. Najczęściej łączy się plastykę brzucha z niewielkimi zabiegami typu korekta powiek czy uszu. W ramach plastyki brzucha (niejako w cenie) wykonujemy w naszej klinice również liposukcję.

Czy istnieje możliwość płacenia w ratach w Waszej klinice?
Tak przy współpracy z bankiem.

Czy w przypadku kredytowania zabiegu honorowane są przychody zagraniczne?
Tak, można być zatrudnionym zagranicą. Wymagane jest jednak zameldowanie w Polsce.

Czy kredyt na zabieg może wziąć np. mój mąż lub siostra?
Jest to możliwe gdyż nie ingerujemy w to kto bierze kredyt na zabieg i czy ta sama osoba z niego korzysta. Jest to osobista sprawa pacjentki.

Czy jest możliwa i jak wygląda wstępna konsultacja przez e-mail?
Zachęcamy do wstępnej konsultacji na podstawie zdjęć. Wystarczy skontaktować się ze mną mailowo lub przez formularz na stronie a następnie przesłać mi zdjęcia załączając je do maila. Następnie zdjęcia konsultowane są bezpłatnie z chirurgiem plastykiem i wynik konsultacji trafia mailowo do pacjenta.

Więcej o plastyce brzucha…

Czy jest jakieś pytanie, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Zapraszam Cię do kontaktu…