Powiększenie piersi – najczęściej zadawane pytania

Zabieg powiększenia piersi, to dla nas duże przeżycie zarówno na gruncie fizycznym, jak i emocjonalnym. Nic dziwnego zatem, że przed podjęciem świadomej decyzji chcemy dowiedzieć się jak najwięcej o samym zabiegu, klinice, chirurgu plastyku, a także o tym, jak może wyglądać rekonwalescencja. Każdą pacjentkę, której staram się doradzić, traktuję bardzo indywidualnie, bo też każda z Pań ma inne potrzeby, inne oczekiwania i inną historię. W czasie przed zabiegiem przychodzi mi odpowiadać na naprawdę bardzo różne, czasami nawet niespodziewane pytania. Przyjmuję to jako dobrą monetę, bo pacjentka dobrze poinformowana, to pacjentka spokojniejsza, bardziej świadoma tego, co ją czeka. Cześć z zadawanych pytań pojawia się bardzo często. Poniżej chciałam przytoczyć na moim blogu najczęściej zadawane pytania oraz od razu odpowiedzieć na nie w taki sposób, w jaki odpowiadam pacjentkom wykonującym zabieg w mojej klinice.

Czy oferujecie Państwo implanty wysokiej jakości?
Oferujemy wyłącznie certyfikowane implanty topowych światowych marek tj. Mentor, Nagor oraz Allergan. Marki te dbają o jakość implantów stale poddając swoje produkty licznym testom i badaniom. Każda pacjentka opuszczająca klinikę po zabiegu, oprócz karty wypisowej, otrzymuje również certyfikat/gwarancję na implanty.

Czy na implanty otrzymam gwarancję?
Na stosowane implanty marki Mentor lub Nagor lub Allergan pacjentki otrzymują dożywotnią gwarancję.

Jakie badania są wymagane do przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi?
Rozważając zabieg powiększenia piersi zalecane jest przede wszystkim aktualne badanie USG piersi oraz podstawowe badania krwi (w tym morfologia i APTT). Badania takie, to podstawa dla pacjentem w pełni zdrowych, czyli bez obciążeń chorobami. Natomiast kobiety, które są po chorobie lub chorują przewlekle, powinny przed przyjazdem do kliniki skonsultować się z naszym chirurgiem plastykiem (mogę zadać chirurgowi pytanie w imieniu pacjentki), czy i jakie dodatkowe badania powinny wykonać?

Czy niezbędne badania powinnam wykonać przed przyjazdem do kliniki, czy wykonam je w klinice?
Badania można wykonać na miejscu w klinice.

Zobacz zdjęcia przed i po powiększeniu piersi w mojej klinice

Z jakimi zabiegami można połączyć zabieg powiększenia piersi?
Jest to bardzo indywidualna sprawa, na którą wpływ mają rodzaj dodatkowego zabiegu, wyniki badań pacjentki, wiek, stan zdrowia, itp. W zależności od decyzji chirurga plastyka, najczęściej łączy się powiększenia piersi z zabiegami typu korekta powiek lub uszu.

Czy można powiększyć piersi własną tkanką tłuszczową?
Piersi można powiększyć własną tkanką tłuszczową. Koszt zabiegu jest jednak zbliżony do kosztu powiększenia implantami.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg powiększenia piersi?
Zabieg powiększenia biustu jest zawsze wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka śpi podczas zabiegu.

Jak długo trwa zabieg powiększenia piersi?
Najczęściej około godziny.

Jak długo po zabiegu powiększenia piersi pozostaje się w klinice?
Renomowane kliniki, które na pierwszym miejscy stawiają bezpieczeństwo pacjentki i rezultat zabiegu i którym zależy na obserwowaniu pacjentki w pierwszych, ważnych dniach rekonwalescencji, wymagają nawet kilkudniowego pobytu (około 4 dni). Pobyt taki powinien być wliczony w cenę zabiegu, gdyż nie zawsze wiadomo jest, czy będą to trzy czy może pięć dni. Pacjentka nie powinna ponosić dodatkowych kosztów za pobyt przedłużony ze względu na wskazania medyczne. Dzięki temu pacjentka spokojnie i bezpiecznie wychodzi do domu.

Czy istnieje możliwość płacenia w ratach w Waszej klinice?
Tak, oferujemy raty przy współpracy z instytucjami finansowymi.

Czy w przypadku kredytowania zabiegu honorowane są przychody zagraniczne?
Tak, można być zatrudnionym zagranicą. Wymagane jest jednak zameldowanie w Polsce.

Czy kredyt na zabieg może wziąć np. mój mąż lub siostra?
Jest to możliwe, gdyż nie ingerujemy w to, kto bierze kredyt na zabieg i czy ta sama osoba z niego korzysta. Jest to osobista sprawa pacjentki.

Ile dni absencji w pracy wymagałby zabieg powiększenia piersi?
Dla pacjentem pracujących umysłowo (np. praca biurowa) przynajmniej tydzień. Dla pacjentek wykonujących również prace fizyczne, w zależności od tego na ile ciężka jest praca, przynajmniej 2 tygodnie. Każda pacjentka otrzymuje indywidualne wytyczne w tej sprawie.

Czy jest możliwa i jak wygląda wstępna konsultacja przez e-mail?
Zawsze zachęcam do wstępnej konsultacji na podstawie zdjęć. Jest to najwygodniejszy sposób wstępnej diagnozy, szczególnie dla osób spoza Szczecina, gdzie znajduje się moja klinika. Wystarczy załączyć zdjęcia do maila. W następnym kroku zdjęcia konsultowane są bezpłatnie z chirurgiem plastykiem, a opinia odsyłana do pacjentki.

Czy jest jakieś pytanie, na które chciałabyś uzyskać odpowiedź. Zapraszam Cię do kontaktu…