Po jakim czasie należy wymienić implanty piersiowe?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Wszystko zależy bowiem od tego, jakiej marki/jakiego producenta są to implanty.

Drogie Panie przed zabiegiem powiększenia piersi implantami warto jest poczytać na temat producenta implantów, którego implanty zostaną zastosowane. Każdy producent implantów ma swoją stronę internetową, która powinna w przejrzysty sposób zawierać niezbędne informacje na temat produktów/implantów, warunków gwarancji, wypełnienia implantów, etc. Ja od kilku ostatnich lat pracuję z chirurgami, którzy stosują implanty MENTOR, jednego z dwóch amerykańskich producentów protez piersiowych. Na stronie producenta można odnaleźć wiele ważnych informacji na temat implantów, ich jakości i warunków gwarancji. Warto jest zatem na własną rękę poczytać o implantach, na które się decydujemy, a jeżeli mamy problem ze znalezieniem informacji na ten temat, warto jest omówić ta kwestię z chirurgiem plastykiem.

Jesteś zainteresowana profesjonalnie wykonanym zabiegiem wymiany implantów? Zapraszam do kontaktu…

Niemniej jednak, wracając do tematu wpisu, implanty piersiowe należy wymieniać według wskazań producenta. O tych wskazaniach powinien informować chirurg plastyk podczas bezpośredniej konsultacji, co więcej w dniu wypisu z kliniki pacjentka powinna otrzymać pisemną informację o tym, jakie implanty zostały zastosowane i jakie są warunki gwarancji. Istnieją bowiem implanty z dożywotnią gwarancją, co oznacza, że producent gwarantuje najwyższą jakość swojego produktu. Są też producenci, którzy dają np. 10 letnią gwarancję i po tym czasie należy implanty wymienić. Jednak uwaga, gwarancja producenta obejmuje jakość samego implantu, a nie nasze estetyczne potrzeby związane z implantami, czy wyglądem piersi. Piersi z implantami starzeją się podobnie jak piersi bez implantów, podlegają takim samym prawom, w tym prawu grawitacji, czyli z biegiem lat piersi mogą stać się mniej jędrne i opaść. Zatem jeżeli po 10-20 latach dojdziemy do wniosku, że chciałybyśmy skorygować piersi, gdyż z estetycznego punktu widzenia taką mamy potrzebę, wtedy taka sytuacja nie jest honorowana gwarancją producenta.

Podsumowując, implanty piersiowe należy wymieniać według czasu wskazanego przez producenta implantów, które zostały zastosowane u danej pacjentki.