Po jakim czasie należy wymienić implanty piersiowe?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Wszystko zależy bowiem od tego, jakiej marki/jakiego producenta są to implanty.

Drogie Panie przed zabiegiem powiększenia piersi implantami warto jest poczytać na temat producenta implantów, którego implanty zostaną zastosowane. Każdy producent implantów ma swoją stronę internetową, która powinna w przejrzysty sposób zawierać niezbędne informacje na temat produktów/implantów, warunków gwarancji, wypełnienia implantów, etc. Ja od kilku ostatnich lat pracuję z chirurgami, którzy stosują implanty MENTOR, jednego z dwóch amerykańskich producentów protez piersiowych. Na stronie producenta można odnaleźć wiele ważnych informacji na temat implantów, ich jakości i warunków gwarancji. Warto jest zatem na własną rękę poczytać o implantach, na które się decydujemy, a jeżeli mamy problem ze znalezieniem informacji na ten temat, warto jest omówić ta kwestię z chirurgiem plastykiem.

Jesteś zainteresowana profesjonalnie wykonanym zabiegiem wymiany implantów? Zapraszam do kontaktu…

Niemniej jednak, wracając do tematu wpisu, implanty piersiowe należy wymieniać według wskazań producenta. O tych wskazaniach powinien informować chirurg plastyk podczas bezpośredniej konsultacji, co więcej w dniu wypisu z kliniki pacjentka powinna otrzymać pisemną informację o tym, jakie implanty zostały zastosowane i jakie są warunki gwarancji. Istnieją bowiem implanty z dożywotnią gwarancją, co oznacza, że producent gwarantuje najwyższą jakość swojego produktu. Są też producenci, którzy dają np. 10 letnią gwarancję i po tym czasie należy implanty wymienić. Jednak uwaga, gwarancja producenta obejmuje jakość samego implantu, a nie nasze estetyczne potrzeby związane z implantami, czy wyglądem piersi. Piersi z implantami starzeją się podobnie jak piersi bez implantów, podlegają takim samym prawom, w tym prawu grawitacji, czyli z biegiem lat piersi mogą stać się mniej jędrne i opaść. Zatem jeżeli po 10-20 latach dojdziemy do wniosku, że chciałybyśmy skorygować piersi, gdyż z estetycznego punktu widzenia taką mamy potrzebę, wtedy taka sytuacja nie jest honorowana gwarancją producenta.

Podsumowując, implanty piersiowe należy wymieniać według czasu wskazanego przez producenta implantów, które zostały zastosowane u danej pacjentki.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.