Jak dbać o piersi z implantami?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Drogie czytelniczki, ten wpis dotyczy szczególnie tych z Was, które poddały się operacji powiększenia piersi oraz okres rekonwalescencji i cieszą się obecnie nowym wyglądem piersi.

Wspominałam już wielokrotnie, że piersi z implantami starzeją się podobnie jak piersi bez implantów. Zatem podlegają prawu grawitacji, które z biegiem lat sprawia, że piersi nieco opadają i stają się mniej jędrne. Aby spowolnić proces starzenia się piersi powinniśmy dbać o nie w szczególny sposób. Po pierwsze, do codziennej pielęgnacji dodałabym niezbędnik w postaci stosowania kremów ujędrniająco-nawilżających lub przynajmniej oliwki, która odpowiednio nawilży skórę piersi. Skóra piersi jest bardzo delikatna, dlatego codzienna jej pielęgnacja jest bardzo ważna.

Po drugie pamiętajmy o odpowiednio dobranym biustonoszu, który zapewni piersiom komfort, nie będzie ich uciskał, czy też powodował sztucznego ułożenia. Wielu chirurgów odradza biustonosze z fiszbinami, a także kategorycznie zabrania regularnego chodzenia bez biustonosza. Moim prywatnym zdaniem jest w tym wiele racji. Fiszbiny mogą nienaturalnie uciskać implanty, a regularne chodzenie bez biustonosza sprawia, że piersi nie mają oparcia, co może być przyczyną ich szybszego opadania. Drogie czytelniczki nie zapominajcie też o odpowiednim biustonoszu podczas ćwiczeń na siłowni/w fitness’ie, w trakcie joggingu, czy podczas jazdy konnej. Uprawiając sport należy mięć na sobie sportowy biustonosz odpowiednio podtrzymujący piersi.

Jesteś zainteresowana profesjonalnie wykonanym zabiegiem powiększenia piersi? Zapraszam do kontaktu…

Po trzecie pamiętajmy o regularnym badaniu piersi. Mam na myśli standardowe badanie dłońmi, które zalecane jest wszystkim kobietom bez znaczenia na to, czy posiadają implanty czy nie. Dzięki temu badaniu poznacie lepiej swoje piersi, ułożenie implantu i jeżeli w przyszłości wyczujecie coś nowego/niepokojącego, to znając budowę piersi, będziecie mogły szybko zareagować. Dodatkowe niezbędne badania to USG piersi / mammografia oraz raz na kilka lat wykonanie obrazowego badania metodą rezonansu magnetycznego, aby dokładnie sprawdzić stan piersi oraz implantów.

Po czwarte wreszcie, warto jest podpytać swojego chirurga plastyka o uwagi i rady w temacie pielęgnacji piersi z implantami.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.