Jak dbać o piersi z implantami?

Drogie czytelniczki, ten wpis dotyczy szczególnie tych z Was, które poddały się operacji powiększenia piersi oraz okres rekonwalescencji i cieszą się obecnie nowym wyglądem piersi.

Wspominałam już wielokrotnie, że piersi z implantami starzeją się podobnie jak piersi bez implantów. Zatem podlegają prawu grawitacji, które z biegiem lat sprawia, że piersi nieco opadają i stają się mniej jędrne. Aby spowolnić proces starzenia się piersi powinniśmy dbać o nie w szczególny sposób. Po pierwsze, do codziennej pielęgnacji dodałabym niezbędnik w postaci stosowania kremów ujędrniająco-nawilżających lub przynajmniej oliwki, która odpowiednio nawilży skórę piersi. Skóra piersi jest bardzo delikatna, dlatego codzienna jej pielęgnacja jest bardzo ważna.

Po drugie pamiętajmy o odpowiednio dobranym biustonoszu, który zapewni piersiom komfort, nie będzie ich uciskał, czy też powodował sztucznego ułożenia. Wielu chirurgów odradza biustonosze z fiszbinami, a także kategorycznie zabrania regularnego chodzenia bez biustonosza. Moim prywatnym zdaniem jest w tym wiele racji. Fiszbiny mogą nienaturalnie uciskać implanty, a regularne chodzenie bez biustonosza sprawia, że piersi nie mają oparcia, co może być przyczyną ich szybszego opadania. Drogie czytelniczki nie zapominajcie też o odpowiednim biustonoszu podczas ćwiczeń na siłowni/w fitness’ie, w trakcie joggingu, czy podczas jazdy konnej. Uprawiając sport należy mięć na sobie sportowy biustonosz odpowiednio podtrzymujący piersi.

Jesteś zainteresowana profesjonalnie wykonanym zabiegiem powiększenia piersi? Zapraszam do kontaktu…

Po trzecie pamiętajmy o regularnym badaniu piersi. Mam na myśli standardowe badanie dłońmi, które zalecane jest wszystkim kobietom bez znaczenia na to, czy posiadają implanty czy nie. Dzięki temu badaniu poznacie lepiej swoje piersi, ułożenie implantu i jeżeli w przyszłości wyczujecie coś nowego/niepokojącego, to znając budowę piersi, będziecie mogły szybko zareagować. Dodatkowe niezbędne badania to USG piersi / mammografia oraz raz na kilka lat wykonanie obrazowego badania metodą rezonansu magnetycznego, aby dokładnie sprawdzić stan piersi oraz implantów.

Po czwarte wreszcie, warto jest podpytać swojego chirurga plastyka o uwagi i rady w temacie pielęgnacji piersi z implantami.