Jakie badania wykonać przed zabiegiem powiększenia piersi?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Do standardowych badań przeprowadzanych tuż przed zabiegiem należą badania krwi (np. morfologia, układ krzepnięcia, jonogram, grupa krwi, etc.) oraz EKG. Dodatkowo u pacjentów po 40/50 roku życia rekomenduje się też wykonanie RTG klatki piersiowej. Biorąc pod uwagę stan zdrowia danej pacjentki, anestezjolog oraz chirurg plastyk mogą zalecić wykonanie dodatkowych badań.

Dodatkowo niezbędnym badaniem, które pacjentki wykonują najczęściej na własną rękę jest USG piersi. Jest to bardzo ważne i rekomendowane badanie, gdyż dzięki niemu pacjentka może zbadać stan wewnątrz piersi (niewidoczny gołym okiem). Ponadto pamiętajmy, ze każda klinika/chirurg plastyk mają swoje wytyczne dotyczące badań.

Do listy badan dodałabym również niezbędnik w postaci informacji na temat kliniki oraz chirurga plastyka, który będzie przeprowadzał zabieg oraz rodzaju zastosowanych implantów (nazwa producenta, warunki gwarancji, kształt, etc). Wpisy dotyczące wyboru chirurga plastyka oraz informacji na temat gwarancji implantów znajdziecie również na moim blogu.

Jesteś zainteresowana profesjonalnie wykonanym zabiegiem powiększenia piersi? Zapraszam do kontaktu…

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.