Powiększenie piersi a ból po zabiegu

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Oj to dopiero jest temat… Ból to najbardziej powszechna obawa przedzabiegowa. Strach przed bólem pojawia się najczęściej wśród pacjentek planujących powiększenie piersi. Nie będę kłamać – niestety boli. Na szczęście każdą kobietę inaczej ;-). Kobiety często mawiają „jeśli zniosłaś poród, to zniesiesz powiększenie piersi”, choć są i takie, które twierdzą, że poród to nic w porównaniu z powiększeniem piersi. Moje drogie Panie, ale gdyby aż tak bardzo bolało, powiększenie piersi nie należałoby do najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie. Reasumując, zarówno jedne i drugie Panie mają rację. Odczuwanie bólu zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Są pacjentki, które zaraz po zabiegu wstają same, spacerują po korytarzu w klinice, dobrze radzą sobie z bólem, ale są też takie, które przez pierwsze dni przy każdym ruchu czują dyskomfort. Na pewno najcięższe są pierwsze dni zaraz po zabiegu. Najczęściej pierwszą dobę spędzamy w klinice pod opieką medyczną, gdzie dostajemy silne leki przeciwbólowe, tak aby ten pierwszy ból znieść jak najlepiej. Mamy wówczas również wsparcie pielęgniarek i lekarzy. Natomiast na później, do domku, otrzymujemy leki przeciwbólowe do samodzielnego stosowania. Po pierwszych kilku dniach jest już dużo lepiej i powolutku pacjentki zapominają o bólu. A wspomniane leki są na pewno pomocną bronią.

Uważam, że ból dobrze jest oswajać przed zabiegiem, bardzo ważne jest nasze pozytywne nastawienie do zabiegu. Często bywa tak, że te Panie, które bardzo bały się bólu, po zabiegu z uśmiechem na ustach mówiły, że strach ma wielkie oczy i że nie było się czego bać. Generalnie, póki nie spróbujesz, nie będziesz wiedziała jak jest ;-). A tak na poważnie, każda z nas jest inna i inaczej reaguje. Próg bólowy, jaki każda z nas ma, jest naszą indywidualną cechą, z którą można walczyć i wychodzić z niej zwycięsko. Zresztą my kobiety potrafimy znieść naprawdę dużo.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.