Radio

W sierpniu 2021 roku otrzymałam propozycję współpracy z młodym, szczecińskim radiem SuperFm, które prężnie rozwija się i porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina. Radia możecie słuchać w internecie lub na 97,5 FM.

Od ponad 17 lat moim celem zawodowym jest skuteczne doradzanie i profesjonalna, merytoryczna opieka nad pacjentami, którzy poszukują najlepszej kliniki na swój zabieg.

Jak już wiecie z tego bloga, z moich porad i doświadczenia skorzystało wielu pacjentów polskich i zagranicznych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Duża część z nich zdecydowała się na zabieg i mogła najpierw świadomie podjąć decyzję, a następnie bezpiecznie i bezstresowo zrealizować swoje marzenia.

Z drugiej strony, funkcjonowanie placówek medycznych obserwuję od lat a zdobytą w tej dziedzinie wiedzą, z biznesowego punktu widzenia, dzielę się z ich właścicielami i lekarzami jako specjalista w rozwoju biznesu medycznego. 

Rozwój medycyny komercyjnej w ciągu ostatnich lat, w tym również estetycznej jest niesamowity. Coraz bardziej skupiamy się na zdrowiu, ale też pięknym, zadbanym wyglądzie. Zewsząd docierają do nas informacje o nowych technologiach, rozwiązaniach zabiegowych, możliwościach leczenia. Aby usystematyzować tę wiedzę i podejmować świadome decyzje zdrowotne od września 2021 r. w każdą sobotę będę gościć w Klinice Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach będą przybliżać nam tajniki swojej pracy i edukować w najlepszych rozwiązaniach medycznych. Mam nadzieję, że ta audycja stanie się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie i wygląd nie jest obojętne. 

Link do wywiadów będę zamieszczała również na tym blogu. Mam nadzieję, że okażą się one wartością dodaną i będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem.

Cukrzyca – rozmowa z dr n. med. Małgorzatą Świder

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na cukrzycę choruje już 5 procent populacji, a liczba zachorowań stale rośnie. Cukrzyca została uznana za chorobę cywilizacyjną. Według International Diabetes Federation w 2040 roku ma być już 642 milionów osób z cukrzycą. W Polsce natomiast liczbę osób chorych na cukrzycę szacuje się na ponad 2 miliony, ale doliczyć do tego trzeba najprawdopodobniej kolejny milion Polaków, którzy nie wiedzą, że na nią chorują.

Temat cukrzycy, ze względu na swoją skalę i wagę, musiał w końcu trafić do Kliniki Piękna. Do rozmowy o cukrzycy zaprosiłam Panią dr n. med. Małgorzata Świder diabetologa, nefrologa, internistę,

Rozmawiałyśmy o tym, jakie objawy powinny nas zaniepokoić pod kątem diagnozowania i rozpoznania cukrzycy, czym jest insulinooporność, jakie znaczenie mają dla nas i dla naszych dzieci nawyki żywieniowe i czy niewłaściwe odżywianie zawsze prowadzi do cukrzycy.

Problem cukrzycy może dotyczyć każdego z nas. Zapraszam zatem do wysłuchania tej audycji.

O potrzebach skóry – rozmowa z profesor Mariolą Marchlewicz

O potrzebach skóry, wadze fotoprotekcji bez względu na porę roku, zapobieganiu i leczeniu chorób skóry takich jak: rak, czerniak, trądzik zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci oraz nastolatków rozmawiałam w Klinice Piękna z Panią Profesor Mariolą Marchlewicz, dermatologiem, kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Skórnych i Wenerycznych PUM w Szczecinie

Dermatologia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych słuchaczy. Jest to temat bardzo szeroki i obejmuje mnóstwo ciekawych, ważnych zagadnień. Starałyśmy się z Panią Profesor poruszyć najważniejsze z nich, ponieważ piękna i zdrowa skóra to bezsprzecznie znak dzisiejszych czasów. 

Zapraszam do odsłuchania rozmowy.

Istota zdrowia psychicznego – rozmowa z dr. Ryszardem Kamińskim

Zdrowie psychiczne to temat, o którym coraz częściej mówimy otwarcie. 

U progu końca kolejnego pandemicznego roku, psychiatrzy alarmują, że z naszym zdrowiem psychicznym jest gorzej niż przed wybuchem pandemii Covid-19. 

W tej Klinice Piękna moim gościem był doktor Ryszard Kamiński, psychoterapeuta, założyciel Zachodniopomorskiego Instytutu Psychoterapii. 

Mówiliśmy o istocie zdrowia psychicznego. Poruszyliśmy aspekt tego, czym jest psychoterapia i co powinno nas skłonić do udania się po pomoc do specjalisty. Rozmawialiśmy też o naszej odpowiedzialności  wobec dzieci i młodzieży. Jak możemy im pomóc i jak dostrzec niepokojące sygnały oraz o, tak ostatnio modnym, „work life balance” — czym jest i jak go wdrożyć w swoje życie. 

Zapraszam do wysłuchania rozmowy.

Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc

Na początku grudnia obchodzimy Dni Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc. Jest to moment, w którym warto zwrócić uwagę na skalę problemu i konieczność profilaktyki w tym zakresie. Odpowiednio szybkie wykrycie większości chorób układu oddechowego zwiększa szanse na ich wyleczenie.

Mój kolejny Gość to niezwykła osobowość, lekarz specjalista związany z naszym miastem, znany w całej Polsce i zagranicą. Moje zaproszenie do kolejnej audycji Kliniki Piękna przyjął Marszałek Senatu, prof. dr hab. n. med. Tomasz Grodzki. 

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii klatki piersiowej oraz transplantologii klinicznej.  Związany z Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej i Transplantacji w szczecińskim szpitalu w Zdunowie. 

Rozmawialiśmy o chorobach klatki piersiowej, ich profilaktyce i leczeniu; o tym, jak niewielki szpital w Zdunowie na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych i rozpoznawalnych w świecie miejsc innowacyjnego leczenia płuc. Zapytałam również Pana Marszałka m.in. o to, jak udaje mu się godzić funkcje państwowe z powołaniem lekarza, czy jak reagują pacjenci, dowiadując się, że będą operowani przez Marszałka Senatu. A także o to, jak wygląda wyścig z czasem i kwalifikacje do najpoważniejszej operacji — przeszczepu płuc. O kulisach i istocie swojej pracy i o drodze zawodowej jako lekarz.

A to wszystko z naszym niesamowitym Szczecinem w tle, który, co potwierdza nasz kolejny gość, jest wyjątkowym, znaczącym i wartościowym miastem medycznym na mapie świata. 

Zapewniam, że to ciekawy i barwny wywiad. 

Nie możecie tego przeoczyć — zapraszam do odsłuchania audycji.

Nowości ze świata chirurgii twarzy z dr. n. med. Andrzejem Dmytrzakiem

Świat chirurgii plastycznej zmienia się i szuka nowych, coraz to doskonalszych rozwiązań. O nowinach ze świata chirurgii twarzy opowiedział nam specjalista chirurgii plastycznej dr n. med. Andrzej Dmytrzak, który dziś był moim kolejnym gościem w Klinice Piękna. 

Pan doktor również przybliżył tematykę tzw. „Mommy makeover”, czyli zabiegów chirurgii plastycznej dedykowanych kobietom, które po urodzeniu dzieci rozważają poprawę niektórych obszarów ciała. Rozmawialiśmy o plastyce brzucha, zabiegach piersi (również implantach i mitach z nimi związanych) oraz o najczęstszych pytaniach, wątpliwościach, jakie pojawiają się wśród pacjentek. 

Dziękuję Panu Doktorowi, że ponownie poświecił nam czas i podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Zachęcam do odsłuchania wywiadu.