Radio

Moja przygoda dziennikarska rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku kiedy to otrzymałam propozycję współpracy z wtedy jeszcze młodym, szczecińskim radiem Super Fm. Od tego czasu radio prężnie się rozwija i jest w czołówce słuchalności. Radio Super FM porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina i okolic. Radia możecie słuchać w Internecie lub na 97,5 FM.   

Aby usystematyzować wiedzę na temat zdrowia, profilaktyki i postępu medycyny od września 2021 r. w każdą sobotę gościłam w audycji medycznej Klinika Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach przybliżali nam tajniki swojej pracy i edukowali w najlepszych rozwiązaniach medycznych. 

We wrześniu 2024 roku audycja przeszła lifting nazwy i obecnie o tematyce zdrowia, medycyny i profilaktyki posłuchać możecie w Klinice Zdrowia, od poniedziałku do soboty.

Na przestrzeni ostatnich 3 lat, audycja medyczna w Super FM, którą prowadzę i redaguję, stała się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie nie jest obojętne. Szczecin jest ważnym miejscem na medycznej mapie Polski. Cieszę się, że audycja gości wybitnych ekspertów w dziedzinie medycyny i zdrowia.  

Link do wywiadów zamieszczam również na tym blogu. Mam nadzieję, że będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem. Życzę Wam przyjemnego słuchania i dużo zdrowia!

Dermatologia estetyczna – rozmowa z dr Kamilą Stachurą

W kolejnej Klinice Piękna poruszyłam temat świadomej i profesjonalnej pielęgnacji skóry twarzy w okresie wiosenno-letnim. Ekspertem w tej dziedzinie jest doktor Kamila Stachura, specjalista dermatologii oraz lekarz medycyny estetycznej.

Cieszę się, że temat dermatologii estetycznej powrócił do Kliniki Piękna.

Odpowiedzieliśmy przede wszystkim na pytanie, jakie zabiegi wybrać na wiosnę oraz lato, a także:

  • Jak samodzielnie dbać o skórę w okresie wiosenno-letnim?
  • Jakie urządzenia zrewolucjonizowały współczesną medycynę estetyczną?
  • Rozprawiliśmy się ze stereotypami panującymi w dermatologii estetycznej.

Zachęcam do wysłuchania tej audycji.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji organizowane są różne akcje społeczne mające na celu budowanie wrażliwości społecznej i solidarności dla osób zmagających się z autyzmem i ich rodzin. Kampanie te przede wszystkim propagują wiedzę na temat autyzmu i budują wrażliwość społeczną w tym zakresie.

Moim gościem w kolejnej audycji Klinika Piękna była pani doktor psychiatra, Beata Nicewicz, która specjalizuje się w psychiatrii dzieci i młodzieży.

Zapytałam panią doktor o to, czym jest autyzm, jakie są jego przyczyny, objawy i jak powinno się go leczyć.

Pani doktor odpowiedziała także na takie pytania jak:

  • Co robić, jeśli podejrzewamy u swojego dziecka autyzm, jak się on objawia?
  • Jak zachowywać się przy dziecku z autyzmem, jak funkcjonują one w szkole i społeczeństwie?
  • Czy istnieją poradnie, fundacje, miejsca przeznaczone specjalnie dla dzieci z autyzmem i ich rodzin, które wspierają ich rozwój i funkcjonowanie?
  • Jak wygląda Polska na tle inny krajów pod względem standardów leczenia autyzmu?

Zachęcam do odsłuchania audycji.

Niepłodność – rozmowa z dr. hab. n. med. Rafałem Kurzawą

Kolejna Klinika Piękna poruszyła temat ważny, jednocześnie bardzo delikatny dla wielu par oraz wciąż kontrowersyjny w naszym społeczeństwie.

Niepłodność — zmaga się z nią około miliona związków w Polsce. Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) szacują, że problemy z zajściem w ciążę ma 15-20% par w wieku rozrodczym.

Moim gościem był profesor dr hab. n. med. Rafał Kurzawa, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, pracownik Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, partner jednej z największych grup zrzeszających kliniki leczenia niepłodności w Europie — The Fertility Partnership.

Zapytałam Pana profesora Rafała Kurzawę o takie kwestie jak:

  • Czym jest niepłodność, jak się ją diagnozuje i czym się różni od bezpłodności?
  • Jak leczyć niepłodność u kobiet a jak u mężczyzn? Jak długo trwa taki proces?
  • Czy leczenie niepłodności jest kosztowne? Czy istnieją sposoby dofinansowania?
  • Jak wyglądają uregulowania prawne na ten temat?
  • Jak wygląda Polska na tle innych krajów i co stanowi największą trudność w tej dziedzinie medycyny?

Serdecznie zapraszam do wysłuchania tej audycji.

Na jakie choroby oczu bardziej podatni są dorośli?

Na jakie choroby oczu bardziej podatni są dorośli? Pod jakim kątem warto przebadać wzrok i od jakiego wieku warto badać go regularnie?

W Klinice Piękna rozmawialiśmy już o chorobach oczu u dzieci oraz o laserowej korekcji wzroku. Tym razem poruszyłam temat trzech popularnych wśród dorosłych chorób oczu — AMD, retinopatii cukrzycowej oraz zaćmy.

Moim ekspertem w tej dziedzinie był dr n. med. Andrzej Lipiński, specjalista chorób oczu związany z Domem Lekarskim od 2001 roku,
czyli od początku działalności tego szczecińskiego centrum medycznego.

Zapraszam do odsłuchania tej audycji.

Rozmowy o neurochirurgii z dr. n. med. Krzysztofem Rzewuskim

Neurochirurgia w końcu zagościła w Klinice Piękna. Jest to współcześnie jedna z najbardziej pożądanych dziedzin medycznych, zajmuje się diagnostyką  i leczeniem chorób układu nerwowego. Do najczęstszych schorzeń neurochirurgicznych zaliczamy schorzenia kręgosłupa i to one były tematem  audycji Klinika Piękna.

Naszym gościem był neurochirurg, dr n. med. Krzysztof Rzewuski, którego zapytałam między innymi o to, skąd biorą się schorzenia kręgosłupa, jakie metody leczenia stosuje neurochirurg specjalizujący się w schorzeniach kręgosłupa, jak w codziennym życiu możemy pomóc naszym kręgosłupom, żeby w przyszłości uniknąć problemów oraz jak zmieniła się neurochirurgia w ciągu ostatnich lat.

Zapraszam do odsłuchania tej audycji.