Moja przygoda dziennikarska rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku kiedy to otrzymałam propozycję współpracy z wtedy jeszcze młodym, szczecińskim radiem Super Fm. Od tego czasu radio prężnie się rozwija i jest w czołówce słuchalności. Radio Super FM porusza ważne, aktualne tematy dla mieszkańców Szczecina i okolic. Radia możecie słuchać w Internecie lub na 97,5 FM.
Aby usystematyzować wiedzę na temat zdrowia, profilaktyki i postępu medycyny od września 2021 r. w każdą sobotę gościłam w audycji medycznej Klinika Piękna ekspertów, lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem, którzy w bezpośrednich wywiadach przybliżali nam tajniki swojej pracy i edukowali w najlepszych rozwiązaniach medycznych.
We wrześniu 2024 roku audycja przeszła lifting nazwy i obecnie o tematyce zdrowia, medycyny i profilaktyki posłuchać możecie w Klinice Zdrowia, od poniedziałku do soboty.
Na przestrzeni ostatnich 3 lat, audycja medyczna w Super FM, którą prowadzę i redaguję, stała się wartościowym źródłem informacji dla wszystkich, którym dbanie o zdrowie nie jest obojętne. Szczecin jest ważnym miejscem na medycznej mapie Polski. Cieszę się, że audycja gości wybitnych ekspertów w dziedzinie medycyny i zdrowia.
Link do wywiadów zamieszczam również na tym blogu. Mam nadzieję, że będą cieszyć się Waszym zainteresowaniem. Życzę Wam przyjemnego słuchania i dużo zdrowia!
Dzień Walki z Chrapaniem – rozmowa z dr. Aleksandrem Żmudzińskim
Gościem kolejnej Kliniki Piękna był doktor Aleksander Żmudziński, specjalista laryngologii ze szczecińskich gabinetów OliMedica Centrum Medyczne.
15 marca obchodziliśmy Dzień Walki z Chrapaniem. Pan doktor Żmudziński zajmuje się leczeniem dorosłych i dzieci i jest doświadczonym specjalistą w zakresie diagnostyki i leczenia chrapania oraz bezdechów sennych, wykorzystując nowoczesne, małoinwazyjne, ambulatoryjne metody leczenia.
Rozmawiałam z panem doktorem o tym, dlaczego chrapanie oraz związany z nim temat bezdechu sennego jest aż tak poważnym problemem, że zasłużył na miano swojego dnia.
Jeżeli Ty lub Twoi bliscy borykają się z problemem chrapania, bezdechu sennego koniecznie wysłuchaj tej audycji.
Samopoczucie psychiczne – rozmowa z psycholog Marią Kujawą
Ponad dwa lata pandemii COVID to ogromne wyzwanie dla naszego samopoczucia psychicznego. Aktualne wydarzenia na Ukrainie również ogromnie wpływają na nasz stan emocjonalny.
Kilka miesięcy temu przy szczecińskim Domu Lekarskim powstało Centrum Zdrowia Mentalnego mające na celu zadbanie o emocjonalny dobrostan pacjentów. Pomoc psychologiczna i psychiatryczna może przybierać różne formy i świadczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
W tej Klinice Piękna gościłam specjalistkę z Centrum Zdrowia Mentalnego, panią Marię Kujawę — psychologa i psychoterapeutę.
Rozmawiałyśmy o tym:
- Czy permanentny stan niepewności, stresu może trwale odcisnąć się w naszej psychice, na naszym zdrowiu?
- Jak sami możemy radzić sobie z objawami pogorszonego stanu psychicznego?
- Czym grozi zaniedbanie tych sygnałów?
- Jak dbać o zdrowie psychiczne dzieci i sprawić, aby czuły się bezpiecznie w niepewnym świecie?
- Jakie sygnały u dziecka powinny nas zaniepokoić i wskazywać na konieczność pomocy specjalisty?
Zachęcam do wysłuchania tej audycji.
Międzynarodowy Dzień Kobiet – rozmowa z Sylwią Królikowską
Międzynarodowy Dzień Kobiet. Właśnie z tej okazji w kolejnej Klinice Piękna rozmawiałam z moim gościem o kobiecej psychologii.
Tym razem Klinika Piękna przeniosła się aż do Krakowa. Moim wyjątkowym gościem była Sylwia Królikowska. Z pochodzenia szczecinianka, obecnie mieszkająca w Krakowie, znana w całej Polsce jako Superniania Liderów, z wykształcenia psycholog, z zawodu trener biznesu. Autorka książek, w tym niesamowitej książki obalającej stereotypy pt. „Silna Płeć”.
Sylwia Królikowska od lat wspiera rozwój kobiet na wszystkich polach ich aktywności. A mężczyzną pomaga zrozumieć kobiecą perspektywę.
Co motywuje i napędza kobiety do działania?
Jakie oczekiwania ma wobec nas otoczenie i jak sobie z tym radzimy?
Czy różnorodność kobiet i mężczyzn świadczy o sile świata?
Czy przy intensywnym trybie życia, kobiety zwracają wystarczającą uwagę na regularne badania i dbanie o swoje zdrowie?
O kobietach w różnych rolach życiowych — partnerki, mamy, specjalistki, liderki — posłuchajcie koniecznie tej audycji!
Fizjoterapia dna miednicy – rozmowa z dr n. med. Magdaleną Ptak
Czy wiecie, że uroginekologia jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi leczenia w Polsce?
Pacjentom proponowane są nie tylko nowoczesne zabiegi, ale przede wszystkim specjalistyczna rehabilitacja, która niejednokrotnie pozwala uniknąć operacji, znacząco ją opóźnić albo przynajmniej zmniejszyć jej rozległość i inwazyjność.
Fizjoterapia dna miednicy odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu wielu schorzeń układu moczowo-płciowego, o czym niestety, wciąż mówi się zbyt mało.
Aby poszerzyć świadomość i wiedzę słuchaczy Kliniki Piękna, zaprosiłam do rozmowy wyjątkowego gościa, panią doktor n. zdr. Magdalena Ptak, fizjoterapeutkę dna miednicy, która jest też adiunktem na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Pani dr n. zdr. Magdalena Ptak posiada 25-letnie doświadczenie w swoim zawodzie.
- Na czym polega proces fizjoterapii dna miednicy?
- Jak wyglądają wizyty w gabinecie i diagnostyka dna miednicy?
- Czy tego typu fizjoterapii poddają się tylko kobiety?
- Jakie znaczenie dla kondycji dna miednicy mają emocje?
- Czy każda aktywność fizyczna jest dla nas odpowiednia?
Tego wszystkiego i wiele więcej dowiecie się właśnie w tej rozmowie Kliniki Piękna.
Czy warto obchodzić święto zakochanych?
Czy warto obchodzić święto zakochanych? W kolejnej Klinice Piękna, sprowokowani Walentynkami, rozmawialiśmy o wyzwaniach i potrzebach związków. Moim gościem była specjalistka w tej dziedzinie, pani Sylwia Niewiadomska, która jako psychoterapeuta ze specjalnością z seksuologii, w swojej codziennej praktyce spotyka pary chcące poprawić swoje relacje, w tym również intymne.
Dlaczego seksualność w związkach jest tak ważna i czy można bez niej mieć udany związek? Co sprawia, że zakochujemy się w drugiej osobie? Z jakimi problemami zgłaszają się pary hetero i homoseksualne? I wreszcie jakie stereotypy w kontekście seksualności kobiet oraz mężczyzn nadal wpływają na nasze relacje i intymność w związku?
Na te i wiele więcej pytań znajdziecie odpowiedź w mojej rozmowie z Panią Sylwią.