Redukcja piersi – dla kogo ten zabieg?

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wiele pisze się o powiększeniu piersi zapominając, że na uwagę zasługuje również zabieg niejako odwrotny – zmniejszenie piersi. Są bowiem kobiety, które borykają się z problemem za dużych piersi. Najlepszymi kandydatkami do zabiegu zmniejszenia piersi są kobiety, u których za duży rozmiar biustu powoduje poważne dolegliwości zdrowotne, np. bóle pleców, problemy skórne spowodowane ciężarem piersi, a także dyskomfort estetyczny i wiążące się z nim kompleksy. Problem za dużych piersi może pojawiać się już w okresie dojrzewania, może wynikać też ze zmian hormonalnych spowodowanych przez ciążę, karmienie, czy po prostu z predyspozycji genetycznych. Zabiegu raczej nie poleca się u kobiet do 20 roku życia, gdyż do tego czasu piersi mogą jeszcze rosnąć. Generalnie, wielu lekarzy uważa, że redukcję piersi powinno przeprowadzać się u kobiet, które rodziły już dzieci i w przyszłości ich nie planują. Wynika to z faktu, że zabieg wiąże się z ryzykiem utraty możliwości karmienia piersią oraz z faktem, że w ciąży piersi mogą znowu ulegać różnym zmianom. A to mogłyby wiązać się z utratą rezultatu zabiegu. Kobiety po 20 roku życia, które wykonają zabieg jeszcze przed urodzeniem dzieci lub nie planują posiadania dzieci powinny liczyć się z ewentualnością powtórzenia zabiegu za kilkanaście-kilkadziesiąt lat.

Masz dodatkowe pytania o zabieg redukcji piersi? Szukasz dobrej kliniki? Zapraszam do kontaktu…

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar tkanki piersiowej, a samą pierś odpowiednio modeluje i podnosi. Cięcie biegnie naokoło otoczki, następnie pionowo w dół i poziomo pod piersią, w naturalnym jej zgięciu (tzw. kotwica). Zabieg należy do skomplikowanych oraz wiąże się z długim okresem rekonwalescencji i gojenia. Pacjentki nie narzekają na silny ból pooperacyjny, a raczej na dyskomfort ruchowy i typowe dolegliwości pozabiegowe: uczucie ciągnięcia, szczypania, itp. Rezultaty zabiegu są jednak imponujące. Dzięki zmniejszeniu rozmiaru i wymodelowaniu kształtu, piersi są jędrne, pełne oraz odpowiednio podniesione. Z relacji pacjentek wiem, ze rezultaty zabiegu dodają pewności siebie, pozwalają pozbyć się kompleksów i nieprzyjemnych dolegliwości.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.