Trochę faktów o korekcie odstających uszu

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Korekta uszu należy do jednego z najczęściej wykonywanych zabiegów, dlatego postanowiłam poświęcić jej chwilkę. Otoplastyka, czyli korekta odstających małżowin usznych, wykonywana jest zarówno u nastolatków jak i u osób dorosłych. Polega na odpowiednim wymodelowaniu chrząstek. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około godzinę. Z relacji pacjentów mogę powiedzieć, ze sam zabieg nie boli, bolesne bywają jednak pierwsze dni po zabiegu. Dlatego też każdy pacjent otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe do przyjmowania w domku. Zaraz po zabiegu uszy są napuchnięte oraz zasinione. Ciężko jest zatem mówić o widocznym rezultacie zabiegu zaraz po jego wykonaniu. Opuchlizna powinna się stopniowo zmniejszać po zdjęciu szwów (zdjęcie szwów następuje po około 10 dniach) i po kilku tygodniach uszy powinny już dojść do siebie na tyle, aby prezentować pierwsze rezultaty. Dosyć uporczywą sprawą w przypadku tego zabiegu jest noszenie w pierwszych dniach specjalnego opatrunku na głowie, a następnie przez kilka następnych tygodni opaski uciskowej. Opaska wyglądem przypomina sportową opaskę i należy ją nosić jak najczęściej to możliwe, a juz na pewno obligatoryjnie zakładać ją na noc.

Korekta odstających uszu jest wdzięcznym zabiegiem, którego rezultaty widoczne są gołym okiem. Początkowo bywa tak, że uszy są bardzo przypięte do głowy, jednak z czasem rezultat stabilizuje się i wygląda naturalnie. Zabieg pomaga pozbyć się kompleksów, w tym również tych z dzieciństwa.

Masz pytania o zabieg korekty odstających uszu? Szukasz dobrej kliniki? Zapraszam do kontaktu…

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.