Podniesienie piersi

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

chirurgiczne podniesienie piersiPanie często pytają mnie o podniesienie piersi, czy w ich przypadku jest ono wskazane? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bowiem podniesienie piersi może zostać uzyskane na wiele sposobów. Wszystko zależy od sytuacji wyjściowej, a więc tego, w jakiej kondycji są piersi oraz od oczekiwań pacjentki.

Jeżeli piersi są jedynie lekko / delikatnie opadnięte i pacjentka przy okazji chciałaby je powiększyć / wypełnić, stosuje się implanty. Dzięki implantom piersi stają się pełne i przy okazji delikatnie podniesione. W przypadku powiększenia piersi, cięcie najczęściej idzie pod każdą z piersi poziomo w fałdzie podpiersiowym.

Jeżeli piersi są mocno opadnięte (określa się to poprzez odległość od środka dołka krtaniowego do sutka oraz odległość od dolnej krawędzi otoczki do fałdu podpiersiowego), a więc jest duży nadmiar skóry, wtedy zabieg wymaga więcej pracy. Podstawowe pytanie w takiej sytuacji, to oczekiwania pacjentki. Jeżeli chciałaby powiększyć rozmiar biustu i pozbyć sie opadniętych piersi przeprowadza się powiększenie implantami wraz z plastyką piersi. Implanty nadają kształt, wypełniają biust i powiększają go natomiast przeprowadzona podczas tego samego zabiegu plastyka piersi, pozwala pozbyć się nadmiaru skóry i ładnie podnieść, uformować biust. W przypadku powiększenia piersi wraz z plastyką kwestia przeprowadzenia cięcia ulega zmianie. A mianowicie cięcie przeprowadzane jest: albo dookoła otoczki albo dookoła otoczki i pionowo w dół do fałdu podpiersiowego albo dookoła otoczki i pionowo w dół do fałdu podpiersiowego i poziomo w fałdzie podpiersiowym.

Masz pytania o zabieg podniesienia piersi? Szukasz dobrej kliniki? Zapraszam do kontaktu…

Pozostaje jeszcze przypadek, kiedy piersi są bardzo opadnięte, a pacjentka nie chce ich powiększyć, chce je jedynie podnieść. Przeprowadza się wtedy podniesienie (mastopeksję) i w zależności od stopnia opadnięcia piersi / ilości nadmiaru skóry, cięcie przeprowadzane jest: albo dookoła otoczki albo dookoła otoczki i pionowo w dół do fałdu podpiersiowego albo dookoła otoczki i pionowo w dół do fałdu podpiersiowego i poziomo w fałdzie podpiersiowym. Jeżeli rozmiar piersi nie przeszkadza pacjentce i chce przy nim pozostać, po prostu przeprowadza się samo podniesienie. W przypadku kiedy piersi są bardzo duże i pacjentka chciałaby je zmniejszyć, może to być wykonane w tym samym zabiegu (redukcja rozmiaru wraz z podniesieniem piersi).

Proszę pamiętać, że najbardziej kompetentnym w zakresie dobrania metody podniesienia piersi jest doświadczony chirurg plastyk, który po zbadaniu piersi i oczekiwań pacjentki, zarekomenduje najlepszą formę zabiegu.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.