Korekta odstających uszu – najczęściej zadawane pytania

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów chirurgii plastycznej jest korekta odstających uszu. Jest to również jeden z najmniej skomplikowanych i najmniej inwazyjnych zabiegów. Nie oznacza to jednak, że przed wykonaniem korekty uszu pacjenci nie zadają pytań – wręcz przeciwnie. Poniżej załączam najczęściej zadawane pytania odnośnie do zabiegu korekty odstających uszu oraz staram się od razu na nie odpowiedzieć.

W jakim znieczuleniu wykonywany jest zabieg korekty odstających uszu?
Korekta uszu wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. W związku z tym pacjent zostaje na dobę w klinice (pod opieką medyczną). Pobyt taki odbywa się bez dopłaty – jest wliczony w cenę zabiegu. Jest to o tyle ważne, że niektóre kliniki albo wypuszczają pacjentów tego samego dnia albo każą sobie dodatkowo płacić za pobyt.

Jak długo trwa zabieg korekty odstających uszu?
W zależności od ilości pracy do wykonania przez chirurga plastyka – około 1h -1,5h.

Jak długo trzeba chodzić z opatrunkiem?
Generalnie silnie zależy to od zaleceń lekarza. Najczęściej w dniu wyjścia z kliniki opatrunek jest już ściągany i zamieniany na opaskę uciskową. Niektórzy pacjenci jednak mają zalecane noszenia jeszcze opatrunku jeszcze przez 2 – 3 dni po zabiegu. Po zdjęciu opatrunku obligatoryjne jest noszenie opaski uciskowej przez kolejnych kilka tygodni. Opaskę należy nosić przede wszystkim do snu, a w ciągu dnia jak najczęściej jest to możliwe. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wytyczne w tej sprawie.

Jesteś zainteresowana(y) profesjonalnie wykonaną korektą odstających uszu w renomowanej klinice? Zapraszam do kontaktu…

Ile dni absencji w pracy wymagałby zabieg korekcji uszu?
Dla pracowników umysłowych tydzień. Dla pracowników fizycznych, w zależności od tego, na ile ciężka jest praca – 2 tygodnie. Każdy pacjent otrzymuje indywidualne wytyczne w tej sprawie.

Czy koszt korekty jednego ucha jest mniejszy niż obu uszu?
Koszt korekty jednego ucha jest faktycznie niższy, choć nieznacznie. Korekta jednego ucha kosztuje mniej niż obu, ale nadal jest to cena zbliżona do standardowej korekty obu uszu.

Jakie są wymagane badania do przeprowadzenia zabiegu korekty uszu?
Rozważając zabieg korekty odstających uszu zalecane jest przede wszystkim podstawowe badanie krwi (w tym morfologia i APTT). Badania takie to podstawa dla osób zdrowych, bez obciążeń chorobami. Natomiast pacjenci, którzy są po chorobie lub chorują przewlekle powinni przed przyjazdem do kliniki skonsultować się z chirurgiem plastykiem (lub wykorzystać do tego moje pośrednictwo), czy i jakie dodatkowe badania powinni wykonać.

Czy niezbędne badania powinnam wykonać przed przyjazdem do kliniki, czy wykonam je na miejscu?
Badania można wykonać na miejscu w klinice.

Z jakimi zabiegami można połączyć zabieg korekty uszu?
W zależności od decyzji chirurga plastyka, jest to indywidualna sprawa, na którą wpływ ma rodzaj dodatkowego zabiegu, wyniki badań pacjenta, wiek, stan zdrowia, etc. Najczęściej jednak nie ma przeciwwskazań, aby korektę uszu wykonać z różnymi innymi zabiegami.

Czy istnieje możliwość płacenia w ratach w Waszej klinice?
Tak przy współpracy z bankiem.

Czy w przypadku kredytowania zabiegu honorowane są przychody zagraniczne?
Tak, można być zatrudnionym zagranicą. Wymagane jest jednak zameldowanie w Polsce.

Czy jest możliwa i jak wygląda wstępna konsultacja przez e-mail?
Zawsze zachęcam do wstępnej konsultacji na podstawie zdjęć. Jest to najwygodniejszy sposób wstępnej diagnozy, szczególnie dla osób spoza Szczecina, gdzie znajduje się moja klinika. Wystarczy załączyć zdjęcia do maila. W następnym kroku zdjęcia konsultowane są bezpłatnie z chirurgiem plastykiem, a opinia odsyłana do pacjentki.

Czy jest jakieś pytanie, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź? Zapraszam Cię do kontaktu…