OPERACJE PLASTYCZNE PO UTRACIE WAGI

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Utrata wagi, która jest efektem długich starań, wysiłku, zaangażowania i motywacji to z pewnością duże życiowe osiągnięcie. To poprawa zdrowia, jakości codziennego życia i oczywiście wyglądu zewnętrznego, co jest z reguły główną motywacją do podjętych działań. Jednak nawet takie zmiany często wymagają zaangażowania chirurgii plastycznej w celu osiągnięcia kompletnego, spektakularnego efektu. Utrata wielu nadprogramowych kilogramów (czy to w efekcie diety i aktywności fizycznej czy w wyniku operacji bariatrycznej) może się wiązać z problemami nieestetycznej, luźnej skóry. Otyłość jest efektem wieloletniego stylu życia, dlatego skóra przez długi czas dostosowuje się i naciąga od przyrastającej tkanki tłuszczowej. Dlatego naturalnym jest, że przy znacznej utracie wagi w stosunkowo krótkim czasie pojawia się problem nadmiaru skóry. Na szczęście medycyna estetyczna może w tej sytuacji pomóc.

Gdy zabiegi kosmetyczne, masaże, stosowane kosmetyki i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce o jędrną i napiętą skórę, z pomocą przychodzą sprawdzone i bezpieczne zabiegi chirurgiczne, które pozwolą pozbyć się nieestetycznej skóry i w pełni cieszyć się efektami utraty wagi. Najczęstszymi obszarami, które poddawane są operacjom liftingu są:

– brzuch – popularna nazwa liftingu obszaru brzucha nazywa się abdominoplasty – tummy tuck,

– piersi – w przypadku kobiet oprócz podniesienia piersi stosuje się wypełnienie implantami lub własnym tłuszczem pobranym z innej partii ciała, gdzie jest jego nadmiar (lipotransfer), u mężczyzn ten problem rozwiązuje zabieg ginekomastii lub redukcji piersi (z wycięciem skóry),

– ramiona (brachioplastyka),

– twarz (lift twarzy),

– pośladki i uda,

Każdą operację plastyczną poprzedza obszerny wywiad z lekarzem, podczas którego omawiane są nie tylko możliwości jego przeprowadzenia i oczekiwania, ale także analizowany jest ogólny stan zdrowia pacjenta, historia przebytych chorób, które mogą wpłynąć na samą operację jak i okres rekonwalescencji. Do operacji liftu ciała kwalifikowani są pacjenci, którzy przede wszystkim mają ustabilizowana wagę ciała i zakończyli proces odchudzania, prowadzą zdrowy tryb życia i nie przechodzą żadnych poważnych i przewlekłych chorób.

Wiele osób decyduje się na zabieg łączący lift kilku obszarów ciała, jednak jest to zależne od indywidualnego przypadku. Warto wcześniej określić swoje priorytety i zdecydować, które miejsca są najbardziej uciążliwe i z którymi nie poradzimy sobie sami, bez pomocy chirurga plastyka. 

Operacje liftingujące są bezpieczne i pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w szybki i komfortowy sposób.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.