Q&A: podróż do Polski

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Dziś zapraszam Was na szybkie Q&A dotyczące podróżowania do Polski z MediConsult! Odpowiem na podstawowe pytania, które często pojawiają się wśród moich pacjentów przy pierwszej podróży do Polski.

1.      Jak zaplanować przylot?

Przylot planujemy na dzień przed zabiegiem. Głównie dlatego, ze w dniu zabiegu przyjęcie do kliniki odbywa się we wczesnych godzinach porannych. Podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, zabieramy absolutne minimum. Szczecin posiada lotnisko, Szczecin-Goleniów, ale z powodzeniem można też przylecieć do Berlina, który jest oddalony o około 2 godziny jazdy od Szczecina – w każdym przypadku bez problemu zorganizujemy transport z lotniska do Szczecina i z powrotem.  

2.      Na jak długo planować pobyt w Polsce?

Przy większości zabiegów, pacjenci opuszczają klinikę dwie lub trzy doby po operacji. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnego przypadku i wielkości operacji, ale najczęściej można to przewidzieć i określić na etapie konsultacji. Od momentu przylotu 3 dni to minimum pobytu w Polsce.  

3.      Co z zakwaterowaniem? Czy przyjeżdżam od razu do kliniki?

Pierwszą dobę przed operacją pacjent zostaje w hotelu, w pobliżu kliniki znajdują się przynajmniej 2-3 hotele, które najczęściej wybierają nasi pacjenci . Do kliniki pacjenci zgłaszają się wypoczęci po podróży w dniu operacji rano. Jeśli ktoś chce, może po pobycie w klinice wrócić do hotelu i zaplanować podróż do domu trochę później, to zależy od preferencji, jednak w momencie wyjścia z kliniki, każdy pacjent jest w stanie odbyć podróż do domu.

4.      Czy będę miała osobę do kontaktu przez cały czas pobytu?

Tak, będę to ja! Przez cały swój pobyt w Polsce jestem dostępna dla pacjentów w każdej kwestii, pod telefonem jak i osobiście. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – zadbam o Twój komfort pobytu w klinice. Nie musisz się też martwić o porozumienie z lekarzem czy personelem szpitalnym – wszyscy  mówią po angielsku.

5.      Na jaką pomoc ze strony MediConsult mogę liczyć?

Praktycznie na każdą!  Od najprostszych kwestii dotyczących pobytu, porozumieniu się w Polsce i przemieszczaniu się, po kontakt  z lekarzem i ustalenia dotyczące samej operacji – możesz liczyć na moje wsparcie.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.