Operacje plastyczne po utracie wagi

Utrata wagi, która jest efektem długich starań, wysiłku, zaangażowania i motywacji to z pewnością duże życiowe osiągnięcie. To poprawa zdrowia, jakości codziennego życia i oczywiście wyglądu zewnętrznego, co jest z reguły główną motywacją do podjętych działań. Jednak nawet takie zmiany często wymagają zaangażowania chirurgii plastycznej w celu osiągnięcia kompletnego, spektakularnego efektu. Utrata wielu nadprogramowych kilogramów (czy to w efekcie diety i aktywności fizycznej czy w wyniku operacji bariatrycznej) może się wiązać z problemami nieestetycznej, luźnej skóry. Otyłość jest efektem wieloletniego stylu życia, dlatego skóra przez długi czas dostosowuje się i naciąga od przyrastającej tkanki tłuszczowej. Dlatego naturalnym jest, że przy znacznej utracie wagi w stosunkowo krótkim czasie pojawia się problem nadmiaru skóry. Na szczęście medycyna estetyczna może w tej sytuacji pomóc.

Gdy zabiegi kosmetyczne, masaże, stosowane kosmetyki i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce o jędrną i napiętą skórę, z pomocą przychodzą sprawdzone i bezpieczne zabiegi chirurgiczne, które pozwolą pozbyć się nieestetycznej skóry i w pełni cieszyć się efektami utraty wagi. Najczęstszymi obszarami, które poddawane są operacjom liftingu są:

– brzuch – popularna nazwa liftingu obszaru brzucha nazywa się abdominoplasty – tummy tuck,

– piersi – w przypadku kobiet oprócz podniesienia piersi stosuje się wypełnienie implantami lub własnym tłuszczem pobranym z innej partii ciała, gdzie jest jego nadmiar (lipotransfer), u mężczyzn ten problem rozwiązuje zabieg ginekomastii lub redukcji piersi (z wycięciem skóry),

– ramiona (brachioplastyka),

– twarz (lift twarzy),

– pośladki i uda,

Każdą operację plastyczną poprzedza obszerny wywiad z lekarzem, podczas którego omawiane są nie tylko możliwości jego przeprowadzenia i oczekiwania, ale także analizowany jest ogólny stan zdrowia pacjenta, historia przebytych chorób, które mogą wpłynąć na samą operację jak i okres rekonwalescencji. Do operacji liftu ciała kwalifikowani są pacjenci, którzy przede wszystkim mają ustabilizowana wagę ciała i zakończyli proces odchudzania, prowadzą zdrowy tryb życia i nie przechodzą żadnych poważnych i przewlekłych chorób.

Wiele osób decyduje się na zabieg łączący lift kilku obszarów ciała, jednak jest to zależne od indywidualnego przypadku. Warto wcześniej określić swoje priorytety i zdecydować, które miejsca są najbardziej uciążliwe i z którymi nie poradzimy sobie sami, bez pomocy chirurga plastyka. 

Operacje liftingujące są bezpieczne i pozwalają osiągnąć spektakularne efekty w szybki i komfortowy sposób.