Skoro oczy to „zwierciadło duszy”, ważna jest ich oprawa. Wiele osób uważa, że właśnie wygląd okolic wokół oczu zdradza nasz wiek, samopoczucie, zmęczenie. Uważam, że wiele w tym prawdy. Okolice oczu charakteryzują się bardzo delikatną strukturą skóry, warto zatem dbać o nie w szczególny sposób.
Korekta powiek powinna być rozważona przez osoby, które chciałyby odświeżyć wygląd okolic oczu. Zabieg zdecydowanie odmładza te okolice, jest też bardzo praktyczny.
Wiele kobiet, które mają nadmiar skóry w obszarze górnych powiek, skarży się na problemy z makijażem oka. Cienie do powiek szybko „wycierają się” na powiece lub ich w ogóle nie widać. Tusz do rzęs za bardzo „odbija się” na górnej powiece, powodując rezultat rozmazanych oczu. Czasami też, po prostu nadmiar skóry jest tak duży,ż opada ona na oko i przeszkadza w komfortowym widzeniu. Zabieg korekty górnych powiek, dzięki wycięciu nadmiaru skóry, pozwala pozbyć się tych wszystkich dolegliwości.
Masz pytania o zabieg korekty powiek? Szukasz dobrej kliniki? Zapraszam do kontaktu…
Podczas korekty powiek górnych, chirurg plastyk przede wszystkim wycina nadmiar skóry oraz usuwa tzw. przepuklinki tłuszczowe. Cięcie wykonywane jest w naturalnym zgięciu powieki, jest ono zatem po okresie wygojenia się rany, praktycznie niewidoczne.
Korekta powiek dolnych zarezerwowana jest dla osób, które mają problemy z tzw. workami pod oczami. Są one efektem nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu chirurg plastyk usuwa przede wszystkim nadmiar tłuszczu pod oczami oraz (w granicach bezpieczeństwa) wycina nadmiar skóry. Cięcie przeprowadzane jest tuż pod linią rzęs i z czasem staje się praktycznie niewidoczne.
Zabieg korekty powiek górnych i/lub dolnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Korekta powiek górnych lub dolnych trwa około godzinę. Powieki można wykonać też razem, czyli górę i dół podczas jednego zabiegu. W takim przypadku zabieg trwa około 2 godzin. Zakładane są szwy standardowe. Do zdjęcia po około 6-7 dniach. Zaraz po zabiegu należy spodziewać się silnej opuchlizny oraz zasinień w okolicach oczu. W klinice pacjent pozostaje przez pierwsze 2-4 godziny po zabiegu, z zimnymi kompresami na oczach. W dniu zabiegu odradzana jest zbytnia ruchliwość. Najlepiej, aby pacjent pozostał w klinice na noc (choć nie jest to obligatoryjne) lub jeżeli jest to niemożliwe, możliwie szybko i komfortowo dotarł do domu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 4-6 tygodni, a rezultaty są bardzo szybko widoczne.
Korektę powiek najczęściej przeprowadza się u osób po 35/40 roku życia. Zabieg można połączyć z liftem twarzy. Pacjentom mającym obawy przed liftem twarzy często zaleca się wykonanie najpierw korekty powiek, gdyż juz sam taki zabieg zdecydowanie odmładza wygląd i poprawia samopoczucie.
Ze względu na małą inwazyjność, szybką rekonwalescencję i pozytywne rezultaty, zabieg korekty powiek należy do jednego z najwdzięczniejszych i najbardziej lubianych zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej.