Coraz więcej osób narzeka na wygląd nóg z powodu pojawiających się nierówności skóry i wystających żył, zwanych żylakami. Żylaki pojawiają się pod różną postacią. W początkowej fazie mogą to być pajączki, czy po prostu siateczka cieniutkich żyłek widoczna na nogach. W bardziej zaawansowanym stadium widać już bardziej wyraqziste nierówności żylne.
Jeżeli zauważymy już u siebie wspomniane pajączki, czy nierówności na nogach, dalszym postępowaniem powinno być umówienie się na wizytę u flebologa, a więc u specjalisty od żył. Flebolog wykona najpierw badanie usg doppler, podczas którego stwierdzi drożność i kondycję głównych żył nóg. Jeżeli okaże się, że żyły są zdrowe, wystarczy przeprowadzić tzw. miniflebektomię, a więc zabieg polegający na usunięciu żylaków z nóg. W przypadku pajączków czy siateczki żyłek wystarczy przeprowadzić tzw. skleroterapię.
Natomiast jeżeli okaże się, że jedna z głównych żył nóg nie jest sprawna, należy ją usunąć, gdyż to ona jest przyczyną powstawania żylaków. Reasumując doświadczony specjalista usunie zarówno żylaki, jak i przyczynę ich powstawania.
Szukasz najlepszego flebologa? Skontaktuj się ze mną
Najczęściej stosowaną metodą, szczególnie na oddziałach szpitalnych, jest usuwanie niedrożnych żył poprzez ich wyrywanie. Jest to dosyć drastyczna metoda. Na szczęście współczesna medycyna oferuje już zdecydowanie mniej inwazyjne metody. Najbardziej godne polecenia metody stosowane w prywatnych klinikach, to termoablacja radiowa (EVRF oraz VNUS) oraz zabiegi laserowe EVLT. Obie metody pozwalają nie usuwać chorej żyły, a po prostu zamknąć ją za pomocą fal radiowych lub lasera. Dodatkowo podczas zabiegu termoablacji radiowej czy laserowej można też wykonać miniflebektomię, a więc estetycznie usunąć żylaki. Dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych metod pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności, a nogi odzyskują ładny i estetyczny wygląd.
Jeżeli chcesz usunąć żylaki mniej inwazyjną a równie skuteczną metodą, skontaktuj się ze mną