Walka z rozstępami

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy to zmora wielu kobiet. Są rezultatem gwałtownego i drastycznego chudnięcia i tycia, zmian hormonalnych spowodowanych okresem dojrzewania, ciążą, itp. Ogólnie rzecz ujmując, powstają z powodu nadmiernego rozciągania się skóry. W przypadku rozstępów zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli pojawią się już na ciele, istnieje wiele metod zminimalizowania ich widoczności. Jednak całkowite usunięcie ich usunięcie wiąże się z niestety z chirurgiczną ingerencją, a może nawet okazać się niemożliwe.

Leczenie rozstępów, a raczej minimalizowanie ich widoczności, podobnie jak leczenie blizn, może być przeprowadzone z wykorzystaniem wielu metod. Najczęściej kobiety zaczynają od kremów. Szybko jednak przekonują się, że jest to mało skuteczna metoda. Należy wybrać metody bardziej inwazyjne. Najlepiej byłoby zastosować metody dermatologiczne lub laserowe. Te ostatnie, za pomocą laserów frakcyjnych przynoszą często bardzo ładne rezultaty i są cenione wśród pacjentów.

A gdzie w tym wszystkim miejsce na chirurgię plastyczną? Bardzo często pacjenci mylnie sądzą, że rozstępy można po prostu w ostateczności wyciąć chirurgicznie. Owszem, w chirurgii plastycznej wykonuje się to czasami przy okazji zabiegu chirurgicznego. Nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją, aby rozstępy usuwano wyłącznie dla samego pozbycia się ich (choć nie wykluczam, że może gdzieś w Polsce lub na świecie istnieją kliniki, które się w tym specjalizują). Przykładem zabiegu, w trakcie którego chirurg często zajmuje się również rozstępami może być plastyka brzucha. Podczas tego zabiegu, przy okazji wycięcia fałdu skórno-tłuszczowego, usuwa się również część (nie całość!) rozstępów umiejscowionych na wyciętym płacie skórnym. Zatem jeżeli chcemy pozbyć się tylko i wyłącznie rozstępów, szukajmy porady w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych. Z powodu mnogości metod leczenia rozstępów, najlepiej jest udać się do 2-3 specjalistów, aby wybrać najskuteczniejszą dla siebie metodę. Natomiast częściowe usunięcie rozstępów może odbyć się przy okazji zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej, np. plastyki brzucha, liftu ud czy ramion. Powodzenia w walce z rozstępami…

Chciałabyś usunąć rozstępy metodą chirurgiczną? Zapraszam do mojej kliniki…

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.