Nowoczesna metoda usuwania żylaków, czyli jak odzyskać piękne nogi

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Coraz więcej osób narzeka na wygląd nóg z powodu pojawiających się nierówności skóry i wystających żył, zwanych żylakami. Żylaki pojawiają się pod różną postacią. W początkowej fazie mogą to być pajączki, czy po prostu siateczka cieniutkich żyłek widoczna na nogach. W bardziej zaawansowanym stadium widać już bardziej wyraqziste nierówności żylne.

Jeżeli zauważymy już u siebie wspomniane pajączki, czy nierówności na nogach, dalszym postępowaniem powinno być umówienie się na wizytę u flebologa, a więc u specjalisty od żył. Flebolog wykona najpierw badanie usg doppler, podczas którego stwierdzi drożność i kondycję głównych żył nóg. Jeżeli okaże się, że żyły są zdrowe, wystarczy przeprowadzić tzw. miniflebektomię, a więc zabieg polegający na usunięciu żylaków z nóg. W przypadku pajączków czy siateczki żyłek wystarczy przeprowadzić tzw. skleroterapię.
Natomiast jeżeli okaże się, że jedna z głównych żył nóg nie jest sprawna, należy ją usunąć, gdyż to ona jest przyczyną powstawania żylaków. Reasumując doświadczony specjalista usunie zarówno żylaki, jak i przyczynę ich powstawania.

Szukasz najlepszego flebologa? Skontaktuj się ze mną

Najczęściej stosowaną metodą, szczególnie na oddziałach szpitalnych, jest usuwanie niedrożnych żył poprzez ich wyrywanie. Jest to dosyć drastyczna metoda. Na szczęście współczesna medycyna oferuje już zdecydowanie mniej inwazyjne metody. Najbardziej godne polecenia metody stosowane w prywatnych klinikach, to termoablacja radiowa (EVRF oraz VNUS) oraz zabiegi laserowe EVLT. Obie metody pozwalają nie usuwać chorej żyły, a po prostu zamknąć ją za pomocą fal radiowych lub lasera. Dodatkowo podczas zabiegu termoablacji radiowej czy laserowej można też wykonać miniflebektomię, a więc estetycznie usunąć żylaki. Dzięki zastosowaniu tych nowoczesnych metod pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności, a nogi odzyskują ładny i estetyczny wygląd.

Jeżeli chcesz usunąć żylaki mniej inwazyjną a równie skuteczną metodą, skontaktuj się ze mną

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.