Botoks i kwas hialuronowy — królowie medycyny estetycznej

Tym razem w „Klinice Piękna” dr n. med. Aleksandra Janicka opowiedziała o swojej pracy, która jest niewątpliwie również jej wielką pasją.

Dr n. med. Aleksandra Janicka jest chirurgiem głowy i szyi, specjalistą chirurgii twarzowo-szczękowej. Przez lata jej praca zawodowa związana była z Niemcami, tytuł specjalisty uzyskała w klinice profesora Gundlacha w Niemczech. W ostatnim czasie pełniła funkcję zastępcy ordynatora na Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Plastycznej Twarzy w Klinice Neubrandenburg.

Na co dzień, od lat, Pani doktor prowadzi własne gabinety medycyny estetycznej i chirurgii w Szczecinie oraz Berlinie. 

Medycyna estetyczna i dwie substancje, które obecnie są jej filarem — botoks i kwas hialuronowy to główny temat tego wywiadu. 

Rozmawiałyśmy o ich zastosowaniu, możliwościach, jakie dają w medycynie estetycznej, a także w leczeniu wielu schorzeń i o mitach, które krążą wokół tych dwóch składników.

Dowiedzieliśmy się również co nieco o rynku niemieckiej medycyny estetycznej oraz o tym, czy w opinii Pani Doktor medycyna estetyczna to nadal jeszcze medycyna, czy może sztuka, czy już tylko biznes? 

Dziękuję Pani Doktor za to, że chciała się z nami podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Zachęcam do odsłuchania audycji!