Mity chirurgii plastycznej. Mit 1 – po operacji piersi nie można podróżować samolotem

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Wśród pacjentów krąży wiele mitów dotyczących chirurgii plastycznej. W krótkiej serii chciałabym obalić kilka z nich.

Nie mogę podróżować samolotem po zabiegu powiększenia piersi!” – często spotykam się z takim przekonaniem pacjentek. Wiele kobiet uważa, że posiadając implanty silikonowe nie można latać na wysokości, gdyż w takiej sytuacji mogą one eksplodować ;-). Szczerze mówiąc, o takim przypadku nigdy w mojej karierze nie słyszałam, a moje pacjentki po powiększeniu piersi latają bez problemu samolotami. Moje drogie Panie, z implantami normalnie latamy, pływamy, uprawiamy sporty, zachodzimy w ciąże, etc.

Warto jednak dodać, że wielu pacjentów po odbyciu zabiegu (nie tylko powiększenia piersi, ale dowolnego zabiegu) i niezbędnej hospitalizacji faktycznie planuje powrót do domu samolotem. Jest to możliwe, o ile są to krótkie loty na trasie europejskiej. Nie polecam długich tras, np. do USA bezpośrednio po operacji. Nie dlatego, że coś nam eksploduje, ale dlatego, że operacja jest bardzo wyczerpująca i jeżeli nałoży się na to wyczerpująca podróż, to możemy mieć w efekcie utrudnioną rekonwalescencję. Nie wsiadamy również do samolotu jeżeli nasz chirurg plastyk kategorycznie tego odradza lub jeśli np. źle się czujemy. W takiej sytuacji najlepiej bezzwłocznie skontaktować się ze swoja kliniką. Zdrowy rozsądek to podstawa.

Autor: Nina Manduk

Nina Manduk jest doradcą medycznym specjalizującym się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej (http://www.manduk.pl). Od kilku lat aktywnie pomaga kobietom i mężczyznom przejść transformację nie tylko na poziomie fizycznym, ale również duchowym. Na niniejszym blogu dzieli się swoimi doświadczeniami, mając nadzieję, że pomoże w ten sposób osobom rozważającym operację plastyczną lub zabieg medycyny estetycznej.

FacebooktwitterlinkedinmailFacebooktwitterlinkedinmail

Powyższy artykuł jest chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez zgody autora jest nielegalne i zabronione oraz będzie ścigane na mocy prawa naruszenia dóbr i o ochronie prawa autorskiego. Treść chroniona przez copyscape.Protected by Copyscape Duplicate Content Penalty Protection

Informacje publikowane na ninamanduk.pl nie stanowią porad o charakterze medycznym. Treści te mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady medyczne, forma diagnozy lub zalecenia w zakresie leczenia. W szczególności nie mogą one zastępować specjalistycznych badań lekarskich ani profesjonalnego doradztwa medycznego. Czytelnik w żadnym wypadku nie powinien lekceważyć znaczenia specjalistycznej konsultacji medycznej oraz nie powinien zwlekać z jej uzyskaniem kierując się wyłącznie informacjami zawartymi w niniejszym serwisie. Autorzy wpisów na ninamanduk.pl nie są lekarzami. Wydawca serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu działań podjętych przez osoby korzystające. Żadne dane opublikowane na ninamanduk.pl nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia, czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.